Ordu'da Ağabeyi, Yengesi ve 3 Yeğenini Öldürüp İntihar Etti
Haberler » Güncel » Ordu'da Ağabeyi, Yengesi ve 3 Yeğenini Öldürüp İntihar Etti - Haber

Ordu'da Ağabeyi, Yengesi ve 3 Yeğenini Öldürüp İntihar Etti

Ordu'nun Altınordu İlçesi'nde 60 yaşındaki Maksut Baydemir, babalarından kalan fındık bahçesinin paylaşımı konusunda aralarında tartışma çıkınca ağabeyi 75 yaşındaki Mustafa Baydemir'i, karısını, çocuklarını ve torununu av tüfeği ile vurup öldürdü.

Ordu'da Ağabeyi, Yengesi ve 3 Yeğenini Öldürüp İntihar Etti

'nun İlçesi'nde 60 yaşındaki Maksut Baydemir, babalarından kalan fındık bahçesinin paylaşımı konusunda aralarında tartışma çıkınca ağabeyi 75 yaşındaki Mustafa Baydemir'i, karısını, çocuklarını ve torununu av tüfeği ile vurup öldürdü. Ardından da intihar etti.


Olay Ordu'nun Altınordu İlçesi Yaraşlı Mahallesi'nde meydana geldi. Mustafa Baydemir, eşi Nezile Baydemir (68), oğulları Baydemir (45) ve Baydemir (43) ile 20 yaşındaki torunu Recep Baydemir'le İstanbul'dan memleketi Ordu'nun Altınordu İlçesi Yaraşlı Köyü'ne bayram tatili için geldi. Evlerinde otururken, kardeşi Maksut Baydemir, yanlarına geldi. Aralarında babalarından kalan fındık bahçesinin paylaşımı konusunda tartışma çıktı. Daha önce de bu konuda aralarında husumet bulunan kardeşlerin tartışması kavgaya dönüşünce, Maksut Baydemir cinnet geçirerek dehşet saçtı. Ağabeyi Mustafa, yengesi Nezile, yeğenleri Gündoğan ve Aydoğan Baydemir ile torun Recep Baydemir'i tüfekle vurarak öldürdü. Ardından da kendini vurarak intihar etti.


Silah sesleri üzerine vatandaşlar durumu jandarmaya bildirdi. Olay yerine gelen ekipler yerde 6 ceset buldu. Yapılan incelemede odanın birinde yaşları 8 ile 13 arasında iki çocuk saklanmış halde bulundu. Çocuklar çıkan tartışma nedeniyle korktukları için odada saklandıklarını belirtti. Bunun üzerine hastaneye kaldırılan çocukların sağlık durumlarının iyi olduğu ve psikolog gözetiminde yaşadıklarını ekiplere anlattıkları belirtildi.


Yaşanan olay nedeniyle Yaraşlı Mahallesi'nde jandarma tarafından geniy güvenlik önlemi alındı. Vatandaşlarda yaşadıkları ve gördükleri manzara karşısında şok oldu. Savcılık incelemesinin ardından 6 ceset Ordu Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler