Ordu'da 2 Bin Rakımlı Yaylada Şenlik

Ordu'da 2 Bin Rakımlı Yaylada Şenlik

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "Türkiye'nin denize ve havalimanına en yakın kayak merkezlerinden olan Çambaşı Kayak Tesisi önümüzdeki kış sezonunda hizmete giriyor.

Ordu'da 2 Bin Rakımlı Yaylada Şenlik

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "Türkiye'nin denize ve havalimanına en yakın kayak merkezlerinden olan Çambaşı Kayak Tesisi önümüzdeki kış sezonunda hizmete giriyor. İnşallah bu kayak merkezimiz ile Ordu turizmde çağ atlayacak." dedi.

Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi ile Kabadüz Belediyesince bu yıl 16'ıncısı düzenlenen "Çambaşı Yaylası Şenliği"nde yaptığı konuşmada, yaylada yapımı süren Çambaşı Kayak Tesisleri hakkında bilgi verdi.

"Türkiye'nin denize ve havalimanına en yakın kayak merkezlerinden olan Çambaşı Kayak Tesisi önümüzdeki kış sezonunda hizmete giriyor. İnşallah bu kayak merkezimiz ile Ordu turizmde çağ atlayacak." diyen Yılmaz, "650 dönüm alan üzerine inşa edilen kayak tesisinde çalışmaların ana bölümü ve teknik kısmının tamamen bitti. Sadece üst yapıya yönelik ufak çaplı bazı çalışmaların yapılıyor. Bu çalışmalarda kısa sürede tamamlanacak." ifadesini kullandı.

Yılmaz, kayak tesisinin bölge halkı tarafından heyecanla beklendiğini belirterek, şöyle devam etti:

"İlimize yeni bir cazibe merkezi daha kazandırıyoruz. Ordulu hemşehrilerimiz ve bölgemizin heyecanla beklediği Çambaşı Kayak Merkez önümüzdeki kışa hazır hale getirilmesi yönünde gerekli talimatları verdik. Tesisimizde muazzam bir çalışma olup, ekipler gece gündüz demeden çalışıyor. İnşallah bu tesisi kısa sürede tamamlayarak bu kış Çambaşı Kayak Merkezini hemşehrilerimiz ve bölge halkımızın hizmetine sunmuş olacağız."

Kış turizminde Ordu'nun Karadeniz Bölgesi'nin merkezi yapmak istediklerini belirten Yılmaz, şunları kaydetti:

"Tesisimizin hazır hale gelmesi ve Ordu-Çambaşı karayolunun yapılmasıyla birlikte vatandaşımızın kayak sporuna yoğun ilgi göstereceğine inanıyorum. Bizler de kayak sporunda, ilimizde tecrübeli olan arkadaşlarımızı bünyemize katmak ve halkımızın buradaki tesisten azami ölçüde faydalanmasını sağlamak suretiyle kış turizminde ilimizi Karadeniz Bölgesi'nin merkezi yapma konusunda elimizden gelen gayreti göstereceğiz."

Şenliğe katılan AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu ise "Bu etkinlikler bir il için oldukça önemli. Bu tür şenlikler, bir ilin doğal güzelliklerini ve bir ilçenin görünmeyen ve dünyaya tanıtılmayan yönlerinin tanıtılmasına vesile olan etkinliklerdir." dedi.

Gündoğdu, Çambaşı'nın Ordu'nun marka yaylalarından biri olduğunu kaydetti.

Şenlikte düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri dağıtıldı. Şenlik verilen konserle sona erdi.