Ordu Çambaşı Kayak Merkezi Kış Sezonunda Açılıyor

Ordu Çambaşı Kayak Merkezi Kış Sezonunda Açılıyor

ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası'ndaki Çambaşı Kayak Merkezi'nin bu yıl kış sezonunda hizmete gireceğini söyledi.

Ordu Çambaşı Kayak Merkezi Kış Sezonunda Açılıyor

ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası'ndaki Çambaşı Kayak Merkezi'nin bu yıl kış sezonunda hizmete gireceğini söyledi.

Ordu'nun Kabadüz İlçesi'ne bağlı 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası'nda yapım çalışmaları devam eden Çambaşı Kayak Merkezi, bu yıl hizmete girecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, kayak merkezinin denize ve havalimanına en yakın kayak merkezi olduğunu vurgulayarak, bu tesisle Ordu'nun turizmde çağ atlayacağını söyledi.

Kayak tesisinin bölge halkı tarafından heyecanla beklendiğini de belirten Başkan Enver Yılmaz, "İlimize yeni bir cazibe merkezi daha kazandırıyoruz. Ordulu hemşerilerimiz ve bölgemizin heyecanla beklediği  Çambaşı Kayak Merkezi'ndeki çalışmaları yerinde inceledik ve ufak çaplı bazı eksikliklerin de bir an önce giderilerek tesisimizin önümüzdeki kışa hazır hale getirilmesi yönünde gerekli talimatları verdik. Burada muazzam bir çalışma olup, kayak merkezimizin ana bölümü ve teknik işleri tamamlanmış durumda. Üstyapıya yönelik ince işçilik dediğimiz ufak çaplı bazı çalışmalarımızı kısa sürede tamamlayarak, inşallah bu kış kayak merkezimizi hemşerilerimiz ve bölge halkımızın hizmetine sunmuş olacağız" dedi.

Kış turizminde Ordu ilini Karadeniz Bölgesi'nin merkezi yapmak istediklerini vurgulayan Başkan Enver Yılmaz, "Tesisimizin hazır hale gelmesi ve Ordu-Çambaşı karayolunun yapılmasıyla birlikte vatandaşımızın kayak sporuna yoğun bir ilgi göstereceğine inanıyorum. Bizler de kayak sporunda, ilimizde tecrübeli olan arkadaşlarımızı bünyemize katmak ve halkımızın buradaki tesisten azami ölçüde faydalanmasını sağlamak suretiyle kış turizminde ilimizi Karadeniz Bölgesi'nin merkezi yapma konusunda elimizden gelen gayreti göstereceğiz" diye konuştu.

650 DÖNÜM ARAZİ ÜZERİNE İNŞA EDİLİYOR 

650 dönüm arazi üzerine inşa edilen projenin tamamlanmasıyla birlikte Çambaşı'nın Ordu'da turizmin umudu olacağını da ifade eden Başkan Yılmaz, "Kayak merkezi kompleksi içerisinde, dağ evi mimarisinde 8 yapı ve 2 telesiyej mekanik hattı bulunuyor. Bin 750 rakımdan 2 bin rakıma çıkacak kayak sporuna ait yaklaşık 5 bin metre uzunluğu ve 36 metre genişliğinde parkur alanı oluşturulacak. Tesis içinde sağlık merkezi,  bilet satışı ve kayak malzemeleri satış noktaları, alt ve üst istasyonda yeme içme tesisleri, 1 konuk evi ve 1 teknik altyapı binası bulunacak. Kayak merkezimizin tamamlanmasının ardından Ordu, turizmde çağ atlayacak" dedi.

- Ordu

Kaynak: DHA