Ordu: Bakan Güler Sözünü Tuttu

Ordu: Bakan Güler Sözünü Tuttu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler'in Ordu'nun Ünye İlçesi'ni Ziyaretinde Sohbet Ettiği Bir Öğrenciye Verdiği Bilgisayar Sözünü, Ordu Valisi Said Vakkas Gözlügül Yerine Getirdi.

Ordu: Bakan Güler Sözünü Tuttu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler'in Ordu'nun Ünye İlçesi'ni ziyaretinde sohbet ettiği bir öğrenciye verdiği bilgisayar sözünü, Ordu Valisi Said Vakkas Gözlügül yerine getirdi.

Bakan Hilmi Güler, 7 Ekim 2006 tarihinde ziyaret ettiği Ünye'de çeşitli incelemelerde bulunurken, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Abdülkadir Okuyucu ile bir süre sohbet etti. Abdülkadir Okuyucu, Bakan Hilmi Güler'den bilgisayar istedi. Bakan Güler öğrenciye bir bilgisayarı olacağına dair söz vererek, yanındakilere de verdiği sözün yerine getirilmesi talimatını verdi. Ordu Valisi Said Vakkas Gözlügöl, Bakan Güler'in bilgisayar sözünü bugün yerine getirdi. Polis Lokali'nde düzenlenen törenle bilgisayarı Okuyucu'ya teslim eden Vali Gözlügöl, öğrenciye derslerine çalışması konusunda nasihatte bulundu. Gözlügöl, Abdulkadir'e ve abisi Muhamed'e Atatürk'ün Nutku'nu da hediye etti. Emine ve Hüseyin Okuyucu çiftinin 2 oğlundan biri olan Abdulkadir Okuyucu, bilgisayarını alınca mutluluğu gözlerinden okundu. Vali Vözlügöl'e derslerini ihmal etmeyeceği söyleyen Abdulkadir, ayrıca uygunsuz sitelere girmeyeceğine söz de verdi.

Okuyucu çifti bayram öncesinde çocuklarına bu jesti yapan başta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler olmak üzere Vali Gözlügöl'e teşekkür ederek, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: İHA