Ordu: 24 Kasım Öğretmenler Günü

Ordu: 24 Kasım Öğretmenler Günü

Ordu'nun Fatsa İlçesi'nde, 24 Kasım Öğretmenler Günü Nedeniyle Düzenlenen Programda Öğretmenlerden Oluşan Halk Oyunları Ekibi ve Müzik Korosu Beğeniyle İzlendi.

Ordu: 24 Kasım Öğretmenler Günü

Ordu'nun Fatsa İlçesi'nde, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen programda öğretmenlerden oluşan halk oyunları ekibi ve müzik korosu beğeniyle izlendi.

Yalçın Hotel'de düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Çaya, öğretmenlik mesleğinin hiçbir mesleğe benzemediğini belirterek, "Bir sıvacı, sıvası düzgün çıkmayınca o sıvayı tekrardan çeker. Bir duvar ustası, duvarı düzgün çıkmasa o duvarı yıkıp yeniden örer ama bir öğretmen birisini iyi yetiştiremez ise toplumda eşi benzeri olmayacak kötü kişilerin başında yer alabilir. Öğretmenlik kutsal bir meslektir. Bir öğretmen kendisini iyi yetiştirememiş ise bu onun geleceğe hazırlayacağı kişilerin de iyi yetişmemesine etken olacak. Onun için öğretmenlerimizin içinde bulundukları sıkıntıları aşmaları ve rahat bir kafa yapısı ile iyi bir eğitim vermeleri için herkesin sorumluluk taşıması lazım" dedi. Konuşmanın ardından, mesleğe yeni başlayan öğretmenler yemin etti.

Yemin töreninden sonra karma öğretmenlerden oluşan folklor ekibi, Türkiye'nin çeşitli yörelerinden oluşan gösterileri ile izleyenlerden büyük alkış aldı. Programda, ilçenin çeşitli okullarında görev yapan müzik öğretmenlerin müzik ziyafeti de ilgiyle izlendi.