Opet, Uluslararası Stevie Ödülleri'nde İki Kategoride Ödül Kazandı - Haberler
Haberi Paylaş

Opet, Uluslararası Stevie Ödülleri'nde İki Kategoride Ödül Kazandı

AA - Haberler | Güncel
Opet, Uluslararası Stevie Ödülleri'nde İki Kategoride Ödül Kazandı

OPET, iş dünyasının performansını değerlendiren Uluslararası Stevie Ödülleri'nde enerji ve sağlık kategorisinde iki ödüle layık bulundu.

OPET, iş dünyasının performansını değerlendiren Uluslararası Stevie Ödülleri'nde enerji ve sağlık kategorisinde iki ödüle layık bulundu.

OPET'ten yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de akaryakıt sektöründe 8 yıldır "Müşteri Memnuniyeti En Yüksek Şirket" unvanını koruyan OPET, iş dünyasındaki üstün performansları onurlandıran en prestijli organizasyonlardan 10. Uluslararası Stevie Ödülleri'nde iki ayrı ödül kazandı.

Enerji Kategorisi'nde 50 ülke, 3 bin 300 aday arasından "Yılın Şirketi" olarak ilk 3'e giren OPET, "Yılın Sağlık, Güvenlik ve Çevre Programı" kategorisinde ise "Temiz Tuvalet Kampanyası" ile ödüle layık görüldü.

OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca, Barselona'da düzenlenen törende, her iki ödülü de Stevie Awards Başkanı Michael P. Gallagher'ın elinden aldı.

"Amacımız, yüzde 19'a ulaşan pazar payımızı daha da yukarılara taşımak"

Cüneyt Ağca, törenin ardından yaptığı açıklamada, sektörün büyük oyuncuları arasındaki tek yerli şirket olarak fark yaratan bir marka olduklarını belirterek, dünyada enerji alanında yılın şirketlerinden biri olmanın ve Türkiye'ye böyle bir ödülle dönmenin kendilerine yeni sorumluluklar getirdiğini ifade etti.

Dünyanın pek çok ülkesindeki benzer sektör ve şirketlere göre zaten çok daha yüksek olduğuna inandıkları ürün ve hizmet kalitelerini sürekli artırmak ve geliştirmek üzere çalışmalarını sürdüreceklerini anlatan Ağca, "Tüketicinin en çok memnun kaldığı marka olarak müşteri beklentilerini anlamaya çalışmak, daha da ötesinde proaktif yaklaşımla talep ve olası şikayetleri önceden tahmin etme kabiliyetinde olmak bize başarı getiriyor. Amacımız 20 yıllık genç bir marka olarak gösterdiğimiz bu başarıyı sürdürülebilir kılmak, istikrarlı büyümemize devam ederken yüzde 19'a ulaşmış olan pazar payımızı daha da yukarılara taşımak" değerlendirmesinde bulundu.

Ağca, markalarının sektördeki farklılaşma noktalarından en önemlisinin sosyal sorumluluk anlayışı olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Ödüle layık görülen Temiz Tuvalet Kampanyası, 13 yıldır tuvalet temizliği ve hijyeni konusunda toplumsal bir duyarlılık ve değişim yaratıyor. Yönetim Kurulu Üyemiz Nurten Öztürk'ün liderliğinde ilerleyen Temiz Tuvalet Kampanyası ile bugün Türkiye'de tuvalet temizliği ve hijyeni konusunda önemli bir değişim yarattık. Bununla da kalmayıp Suudi Arabistan ve Makedonya'da gerçekleştirilen eğitimlerle projemizi yurtdışına taşıdık. Temiz Tuvalet Kampanyası, uluslararası anlamda da gerek OPET'i gerekse Türkiye'yi tanıtan bir proje oldu. Türk Standartları Enstitüsü bizim tuvaletlerimizi örnek alarak Türkiye'deki kamuya açık tuvalet standartlarını yeniden oluşturdu.

Sektörümüzün içinden veya dışından pek çok kurum ve şirket benzer şekilde bizim tuvaletlerimizi model alıp kendi uygulamalarını başlattı. Bu kampanya, tüketicimize kusursuz hizmet anlamında sunduğumuz en önemli faydalardan biri. En son başlattığımız el değmeden açılan tuvalet kapıları uygulamamızda olduğu gibi yeni ürün ve hizmetlerimiz, hızla gelişen istasyon ağımız ve sosyal sorumluluk projelerimizle sektörümüzde hep fark yaratma ve müşterilerimizin hayatını kolaylaştırma gayretinde olduk."

Ağca, Yunanca 'taçlandırma' anlamına gelen Stevie ödülleri ile de başarılarının taçlandırılmasından ve tescillenmesinden büyük onur duyduklarını da ifade etti. - İstanbul

AA - Son Dakika Haberleri
Haberi Kaydet
title