Opet'ten Türkiye İçin Yeni Bir Sosyal Sorumluluk - Haberler
Haberi Paylaş

Opet'ten Türkiye İçin Yeni Bir Sosyal Sorumluluk

KurumsalHaber.com - Haberler | Basın Bültenleri
Opet'ten Türkiye İçin Yeni Bir Sosyal Sorumluluk

Sosyal sorumluluğa odaklanmayı bir kurum kültürü olarak benimseyen ve kuruluşundan bu günebir çok başarılı sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiren OPET, yepyeni bir sosyal sorumluluk projesi için daha kolları sıvadı.

Sosyal sorumluluğa odaklanmayı bir kurum kültürü olarak benimseyen ve kuruluşundan bu günebir çok başarılı sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiren OPET, yepyeni bir sosyal sorumluluk projesi için daha kolları sıvadı. 3 yılda, 81 ilde 3-17 yaş arasındaki 1,5 milyon çocuk ve gencin trafik konusunda bilinçlendirilmesini hedefleyen ; Trafik Dedektifleri' projesi ile trafik kuralları konusunda farkındalık yaratarak mevcut algının değiştirilmesi, böylelikle Türkiye'nin gelecekte trafiği güvenli, ulaşımı konforlu bir ülkeye dönüşmesi amaçlanıyor.

1,5 milyon çocuk ve genci trafik konusunda eğitecek ve böylelikle trafik konusunda farkındalığı vebilinç düzeyi yüksek yepyeni bir gelecek inşa edecek ; Trafik Dedektifleri Projesi'nin tanıtım toplantısı, 27 Kasım 2013 tarihinde Rixos Otel'de gerçekleştirildi. Toplantıda Aile ve SosyalPolitikalar Bakanı Fatma Şahin, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Milli Eğitim Bakan YardımcısıOrhan Erdem,, Polis Eşleri Kaynaşma Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Doç. Dr. ArzuKılıçlar, OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk ve OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca da hazır bulundu.

Trafik Dedektifleri Projesi; 3 yıl içerisinde Türkiye'nin 81 ilindeki okullarda 3-17 yaş arasındaki toplam 1,5 milyon çocuk ve genç ile dolaylı olarak ailelerine trafik bilinci aşılamayı hedefliyor. Proje ile önce öğretmenlere, daha sonra çocuklar ve gençlere 9 ana konuda verilecek eğitimlerle, trafik kazalarının engellenmesinde kalıcı bir çözüm yaratılması hedefleniyor. Ancak klasik bir eğitimden farklı olarak çocuk ve gençlere ; Trafik Dedektifi' unvanı verilerek trafik konusunda bilinçli bir davranış modeli gerçekleştirmeleri bekleniyor. Bu doğrultuda verilecek eğitimler; trafik işaret ve levhaları, emniyet kemeri ve çocuk koruma sistemleri, yaya geçidi, üst ve alt geçit kullanımı, güvenli bisiklet kullanımı, yaya güvenliği, görünürlük, araçta güvenli yolculuk, karşıdan karşıya geçme ve güvenli oyun alanları başlıkları altında düzenleniyor.

KurumsalHaber.com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title