Opet'ten "Temiz Tuvalet Tırları" - Haberler
Haberi Paylaş

Opet'ten "Temiz Tuvalet Tırları"

AA - Haberler | Güncel
Opet'ten

OPET, karayollarında oluşacak tatil ve bayram yoğunluğu esnasında istasyon tuvaletlerinde hijyenik temizlikleri hızlandıracak.

OPET, karayollarında oluşacak tatil ve bayram yoğunluğu esnasında istasyon tuvaletlerinde hijyenik temizlikleri hızlandıracak. Şirket yeni uygulaması olan "OPET Temiz Tuvalet Tırları"nı devreye alıyor.

OPET açıklamasına göre, 1 Temmuz'da iki ayrı rotaya doğru harekete geçecek tırlar, 3 ay içerisinde yaklaşık 10 bin kilometre yol yaparak, 30 şehirdeki, 180 istasyona uğrayacak. İhtiyacı olan istasyonlara malzeme tedariği yapacak olan tam donanımlı tırlar, Türkiye'yi gezerken temizlik ve hijyeni özendirmeye yönelik olarak hazırlanan broşür ve temizlik kitlerinin de dağıtımını yapacak.

Temiz Tuvalet Kampanyası'nın fikir lideri OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, proje kapsamında 14 yıl önce 8 milyon kişiye ulaşarak hijyen eğitimi verdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Sektörümüzde 9 yıldır kesintisiz 'Müşteri Memnuniyeti En Yüksek Marka seçilmemizde de bu kampanyamızın önemli etkisi olduğunu biliyoruz. Tuvaletler, bir ülkenin medeniyet göstergesidir. 14 yıl önce başlattığımız kampanyamız, bizim temiz ve sağlıklı toplum yaratma mücadelemizdir. Temiz Tuvalet kampanyasını kendi istasyonlarımızda uygularken, 72 ili gezerek 6 milyon kilometre yol kat ettik. Köy ve kasabalarda halka, okullarda öğretmen ve öğrencilerimize seminerler verdik.

OPET ve TSE'nin işbirliği ile halka açık tuvaletler için belirlenen standartların da İçişleri Bakanlığı'nca işyeri ve restoran tuvaletleri dahil olmak üzere tüm tuvaletlerde zorunlu kılınmış olması OPET'in bu konudaki basarısını teyitlemektedir. Her geçen gün kampanyamızın boyutu değişerek yaygınlaşıyor. Şimdi de yaklaşan bayram öncesinde  hali hazırda zaten temiz olan tüm tuvaletlerimizde müşterilerimizin yoğunluk nedeniyle sıkıntı yaşamaması için tırlarımız yola çıktı. Bir bakıma bu uygulamamıza tüm 'OPET'lerde bayram temizliği' diyebiliriz. Sağlıklı bir gelecek için projemizi yaygınlaştırmaya devam edeceğiz."

Temiz Tuvalet Kampanyası kapsamında OPET, daha önce İstanbul'daki tüm okullarda "Temiz Okulum" projesini uyguladı. TCDD için ise "Temizlik Rayında" adı altında bir proje uyarlayarak tüm personele eğitim verilip; tren, gar ve istasyonlarda temizlik ve hijyenin yaygınlaşması sağlamıştı.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
title