Opel Türkiye Kupası'nda İlk Finalist Oyak Renault Oldu

Opel Türkiye Kupası 8'li Finalleri'nde Oynanan İlk Yarı Final Maçında Efes Pilsen'i 73-71 Mağlup Eden Oyak Renault Finale Yükseldi. Oyak Renaultlu Basketbolcular Maçın Ardından Büyük Sevinç Yaşarken, Basın Mensupları Tarafından Yapılan Değerlendirmeyle Andre Wooldridge Maçın En İyi Oyuncusu Seçildi.

Opel Türkiye Kupası'nda İlk Finalist Oyak Renault Oldu

Opel Türkiye Kupası 8'li Finalleri'nde oynanan ilk yarı final maçında Efes Pilsen'i 73-71 mağlup eden Oyak Renault finale yükseldi. Oyak Renaultlu basketbolcular maçın ardından büyük sevinç yaşarken, basın mensupları tarafından yapılan değerlendirmeyle Andre Wooldridge maçın en iyi oyuncusu seçildi.

Oyak Renault Antrenörü Yücel Platin, çok güzel bir galibiyet aldıklarını belirterek, "Bu tip maçlar oyuncularla kazanılır. Bugünkü maçı oyuncularımın inancı ve yüreğiyle kazandık. Efes Pilsen karşısında üst seviyede mücadele ettik. Benchden gelen oyuncularım takıma büyük katkı yaptı. Maçın son 2 dakikasında mola alıp almamam konusunda sıkıştım. Ender'in son saniye üçlüğü girmeyince bu konuda haklı çıktım. Artık finaldeyiz. Ligin ilk 6 sırasında yer alan takımlardan sadece Türk Telekom'u yenmedik. Onlar

da yarın karşımıza gelebilir. İlk 6'daki 5 takımı yendiğimize göre Türk Telekom ile oynarsak onları da yenebiliriz. Artık rakiplerimiz bizi daha çok ciddiye alacak. Finalde işimiz zor olacak" diye konuştu.

Efes Pilsen Antrenörü David Blatt ise, aldıkları mağlubiyetten dolayı büyük hayal kırıklığı yaşadığını ifade ederek, "Kupalarda çok sık sürpriz sonuçlar olur. Bugün sürpriz sonuca biz maruz kaldık. Yenilgi için bir bahanemiz yok. Çok kötü yüzdeyle şut attık ve bu mağlubiyeti getirdi. Diğer istatistiklerde rakibimizden daha iyi olmamız ve daha çok şut kullanmamıza rağmen, kaçırdığımız şutlar mağlubiyeti getirdi. 70 sayı civarı biten maçlarda herşey olabilir. Biz burada unvanımızı korumak istiyorduk. Ancak

bunu başaramadık. Büyük hayal kırıklığı yaşıyorum" dedi.

Bursa ekibinin başarılı pivotu Nedim Dal, en zor rakiple oynamalarına rağmen maça inanarak çıktıklarını belirterek, finale yükseldikleri için mutlu olduklarını söyledi.

(EKO-İY-İY-D)

Kaynak: İHA