ONUR ÜNLÜ HABERLERİ

Onur Ünlü haber, Onur Ünlü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Onur Ünlü - 17.04.2014
Bu Hafta 6 Film Vizyona Girecek
Türkiye'de bu hafta, ikisi yerli 6 film vizyona girecek.  Oyuncu, yönetmen ve senarist John Turturro'nun yazıp yönettiği ve başrolünü üstlendiği "Kiralık Aşık" izleyiciyle buluşacak.  Komedi türündeki filmin, yönetmenliğini ve senaristliğini yapan Turturro başrolde kamera önüne de çıkıyor. Filmde Turturro'ya, Sharon Stone, Woody Allen, Liev Schreiber, Sofia Vergara gibi ünlü oyuncular eşlik ediyor.  Filmde, paraya ihtiyacı olan arkadaşı Murray'a yardım etmek için profesyonel jigolo olmaya karar veren Fioravante ve Murray'in onun menajerliğini yapmaya başlamasıyla başlarından geçen komik olaylar anlatılıyor.  - "Uyumsuz"  Veronica Roth'un çok satanlar listesinden inmeyen "Divergent" romanından beyaz perdeye uyarlanan "Uyumsuz", bilim kurgu ve aksiyon sevenleri sinema salonlarına çekmeyi hedefliyor.  Yönetmenliğini Neil Burger'in üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda, Shailene Woodley, Theo James, Kate Winslet,  Jai Courtney ve Miles Teller yer alıyor.  Fütürist bir distopya hikayesi olan bu filmin konusu şöyle:   "İnsanlık, her biri farklı bir erdemi temsil eden beş farklı parçaya bölünmüş bir düzende yaşamaktadır. İnsanlar, 16 yaşına geldiklerinde kendi insani özelliklerine göre bu beş bölümden birine dahil olup ömür boyu bu bölümde yaşamlarını sürdürmektedirler. Tris Prior için de bu kuralı uygulama zamanı geldiğinde kendiyle ilgili büyük bir sırrı keşfeder: Tris, 'uyumsuz'dur ve herhangi bir gruba ait olması mümkün değildir. Asıl sorun ise uyumsuzların bir lider tarafından yok edildiği ve bu yüzden hayatını kurtarabilmek için kaçması gerektiği gerçeğiyle yüzleştiği an ortaya çıkar."  "Sevimli Hayalet"  Alain Gsponer'nin yönettiği Almanya-İsviçre ortak yapımı "Sevimli Hayalet"te, Jonas Holdenrieder, Emily Kusche, Nico Hartung ile Herbert Knaup rol alıyor.  Küçük izleyicileri sinema salonlarına çekmeyi hedefleyen fantastik türündeki filmin konusu şöyle:   "Eulenstein Kalesi'nde yaşayan küçük gece hayaletinin en büyük dileği gün ışığında dünyayı görebilmektir. Çünkü gündüzleri tavan arasında sandığında uyur ve geceleri kalede dolaşır. Bunu gerçekleştirmek için tek arkadaşı baykuştan yardım ister ancak nasıl yapılacağını bulamazlar. Birgün Karl ve arkadaşları kaleyi gezmeye gelir ve karşılaşmalarından sonra işler tamamen değişmiştir. Çünkü küçük hayalet, ertesi gün öğlen saatinde uyanmıştır ancak artık siyah bir hayalettir ve herkese korku salmaya başlar. Bunu gören Karl, küçük hayalete yardım etmeye karar verir ve olaylar başlar."  "İtirazım Var"  Yönetmenliğini ve senaristliğini Onur Ünlü'nün üstlendiği "İtirazım Var"da, Hazal Kaya, Büşra Pekin, Öner Erkan, Serkan Keskin ve Özgür Çevik rol alıyor.
Onur Ünlü - 15.04.2014
33. İstanbul Film Festivali'nde Yarışmalar Başladı
"Ulusal Yarışma" bölümünün filmleri şöyle: Silsile / Ozan Açıktan Şarkı Söyleyen Kadınlar / Reha Erdem Sesime Gel / Hüseyin Karabey (Türkiye prömiyeri) Gittiler / Kenan Korkmaz (Dünya prömiyeri) Kumun Tadı / Melisa Önel (Türkiye prömiyeri) Bir Varmış Bir Yokmuş / Kazım Öz Ben O Değilim / Tayfun Pirselimoğlu (Türkiye prömiyeri) Deniz Seviyesi / Esra Saydam & Nisan Dağ (Dünya prömiyeri) Ayhan Hanım / Levent Semerci (Dünya Prömiyeri) İtirazım Var / Onur Ünlü (Dünya prömiyeri) FIPRESCI Ödülü Uluslararası Sinema Eleştirmenleri Birliği (FIPRESCI) bu yıl da İstanbul Film Festivali kapsamında Ulusal ve Uluslararası Yarışma'da yer alan birer filme FIPRESCI Ödülü'nü takdim ediyor.
Onur Ünlü - 07.04.2014
Tük Sineması 100 Yaşında
Akbank Sanat'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, etkinlikler kapsamında, 10 Nisan'da "Türk Sineması 100 Yaşında", 16 Nisan'da "Türk Filmleri Hayatımızı Nasıl Değiştirdi?",  17 Nisan'da ise "Yeni Türk Sineması" başlıklı paneller gerçekleştirilecek.  Panellerde, yönetmen Reis Çelik, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükran Kuyucak Esen, sinema yazarı-eleştirmen Burçak Evren, şair ve yazar Cezmi Ersöz, yazar ve oyuncu Ercan Kesal, yönetmenler Onur Ünlü, Murat Saraçoğlu ve Mahmut Fazıl Coşkun'un da aralarında yer aldığı katılımcılar, Türk sinemasının dünü ve bugününü mercek altına alacak.
Onur Ünlü - 06.04.2014
11'inci Paris Türkiye Filmleri Festivali Başladı
Festival kapsamında ünlü yönetmen Tayfun Pirselimoğlu'nun 'Ben O Değilim' ve 2013'te pek çok ödüle imza atan yönetmenler Mahmut Fazıl Coşkun'un 'Yozgat Blues', Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu'nun 'Gözümün Nuru' ve Onur Ünlü'nün 'Sen Aydınlatırsın Geceyi' filmleri Fransa prömiyerlerini yapacak.
Onur Ünlü - 05.04.2014
İtirazım Var Orijinal Fragman
'İtirazım Var', en son 'Sen Aydınlatırsın Geceyi' filmiyle kamera arkasına geçen ve televizyonda Ben de Özledim dizisiyle izleyici karşısına çıkan Onur Ünlü'nün son sinema projesi.
Onur Ünlü - 04.04.2014
Paris'te Türk Sinema Festivali
Bu yılki festivalde, Tayfun Pirselimoğlu'nun "Ben O Değilim", Mahmut Fazıl Coşkun'un "Yozgat Blues", Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu'nun "Gözümün Nuru" ve Onur Ünlü'nün "Sen Aydınlatırsın Geceyi" filmleri ilk kez Parisli sinemaseverlerle buluşacak.
Onur Ünlü - 04.04.2014
Buenos Aıres Film Festivaline Türk Müzikli Kapanış
FESTİVALE YOĞUN İLGİ Arjantin Ulusal Film Enstitüsü İNCAA, Buenos Aires Türkiye Büyükelçiliği, Türk Hava Yolları ve Asi Film Yapımcılık'ın katkılarıyla gerçekleştirilen etkinlikte 'Sonbahar'ın yanında Reha Erdem'in 'Jin', Yeşim Ustaoğlu'nun 'Araf', Aslı Özge'nin 'Hayat Boyu', Hasan Tolga Pulat'ın 'Güzel Günler Göreceğiz', Onur Ünlü'nün 'Sen Aydınlatırsın Geceyi' ve Umut Dağ'ın 'Kuma' filmleri Arjantinli seyirciyle buluştu.
Onur Ünlü - 29.03.2014
Buenos Aires Türk Filmleri Festivali Başladı
Arjantin Ulusal Film Enstitüsü (INCAA), Buenos Aires Türkiye Büyükelçiliği, Türk Hava Yolları ve Asi Film Yapımcılık'ın katkılarıyla gerçekleştirilen ve 1 hafta sürecek festivalde son iki senenin öne çıkan ve çeşitli festivallerde ödül alan 7 filmi yer alıyor. Fırtına'nın ardından festivalde gösterilecek diğer filmler ise sırasıyla şöyle: Reha Erdem'in Jin, Yeşim Ustaoğlu'nun Araf, Aslı Özge'nin Hayat Boyu, Hasan Tolga Pulat'ın Güzel Günler Göreceğiz, Onur Ünlü'nün "Sen Aydınlatırsın Geceyi" ve Umut Dağ'ın "Kuma".
Onur Ünlü - 26.03.2014
Paris'te Türk Sinema Festivali
Bu yılki festivalde, Tayfun Pirselimoğlu'nun "Ben O Değilim", Mahmut Fazıl Coşkun "Yozgat Blues", Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu "Gözümün Nüru" ve Onur Ünlü'nün "Sen Aydınlatırsın Geceyi" filmleri ilk kez Parisli sinemaseverlerle buluşacak.
Onur Ünlü - 21.03.2014
Buenos Aires Türk Filmleri Festivali Başlıyor
Arjantin Ulusal Sinema Estitüsü İNCAA, A Si Film Yapımcılık, Buenos Aires Türkiye Büyükelçiliği ve Türk Hava Yolları'nın katkılarıyla gerçekleştirilen festival, 27 Mart günü Caner Alper ve Mehmet Binay'ın "Zenne" filmiyle açılış yapıyor. Geçen yılın öne çıkan ve uluslararası mecralarda ödüllere layık görülen 7 filmin gösterileceği festivalin onur konuğu ise yönetmen Yeşim Ustaoğlu. A Si Filmin ortağı ve yapımcısı Serdal Doğan'ın Türk sinema endüstrisi üzerine vereceği söyleşinin yanında, Güzel Günler Göreceğiz filminin senaristi Emre Kavuk ve "Sen Aydınlatırsın Geceyi" filminin yapımcısı Şebnem Vitrinel gösterim sonrası seyirciler buluşacak isimler arasında. Konusunu ailesi tarafından öldürülen Ahmet Yıldız'ın gerçek hikayesinden alan Zenne'nin ardından sırasıyla, Reha Erdem'in Jin, Yeşim Ustaoğlu'nun Araf, Aslı Özge'nin Hayat Boyu, Hasan Tolga Pulat'ın Güzel Günler Göreceğiz, Onur Ünlü'nün "Sen Aydınlatırsın Geceyi" ve Umut Dağ'ın "Kuma" filmleri sinemaseverlerle buluşacak.
Onur Ünlü - 05.03.2014
Silsile Filminin Galası Yapıldı
Filmin galasına, Yılmaz Erdoğan, Belçim Bilgin, Tolga Çevik, Ezgi Mola, Eser Yenenler, Oğuzhan Koç, İbrahim Büyükak, Ömer Faruk-İpek Sorak, Serdar Erener, Nil Karaibrahimgil, Tuğba Ünsal, Berrak Tüzünataç, Sermiyan Midyat, Şafak Pavey, Mete-Elif Horozoğlu, Ayşe Özyılmazel, Şebnem Bozoklu, Onur Baştürk, Yasemin Allen, Yiğit Özşener, Onur Ünlü, Janset, İlker Kızmaz, Neşe Sayles, Bülent Çolak, Şinası Yurtsever, Uğur Polat, Özge Özder, Doğukan Manço, Neslihan Yargıcı, Esra Dermancıoğlu, Batuhan Karacakaya'nın yanı sıra sanat ve sinema dünyasından bir çok isim katıldı.
Onur Ünlü - 05.03.2014
Ozan Açıktan'ın Silsilesi Seyirciyle Buluştu
SEZONUN EN SARSICI FİLMİ İLE TANIŞMAYA HAZIR OLUN! BİR GECEDE DEĞİŞİR HER ŞEY! BKM ve PToT yapımı "Silsile" filminin galası ünlü akınına uğradı. Filmin galasına medya ve sanat dünyasının ilgisi büyüktü. Yılmaz Erdoğan - Belçim Bilgin, Tolga Çevik, Ezgi Mola, Eser Yenenler, Oğuzhan Koç, İbrahim Büyükak, Ömer Faruk-İpek Sorak, Serdar Erener-Nil Karaibrahimgil, Tuğba Ünsal, Berrak Tüzünataç, Sermiyan Midyat, Şafak Pavey, Mete-Elif Horozoğlu, Ayşe Özyılmazel, Şebnem Bozoklu, Onur Baştürk, Yasemin Allen, Yiğit Özşener, Onur Ünlü, Janset, İlker Kızmaz, Neşe Sayles, Bülent Çolak, Şinası Yurtsever, Uğur Polat, Özge Özder, Doğukan Manço, Neslihan Yargıcı, Esra Dermancıoğlu, Batuhan Karacakaya galaya katılan ünlü isimlerdi.
Onur Ünlü - 12.02.2014
İtirazım Var Filmi
'İtirazım Var', en son 'Sen Aydınlatırsın Geceyi' iyle kamera arkasına geçen ve televizyonda Ben de Özledim dizisiyle izleyici karşısına çıkan Onur Ünlü'nün sonprojesi.
Onur Ünlü - 10.02.2014
İsmail Abi' Yeni Filminde 'İmam' Oldu
Yönetmen Onur Ünlü, yeni filmi 'İtirazım Var'ın çekimlerine başladı.
Onur Ünlü - 21.01.2014
Kelebeğin Rüyası Gerçek Oldu
Halit Akçatepe, esprileriyle geceye damga vurdu. Ünlü oyuncu; gazetecilerin, "Nasılsınız?" sorusuna verdiği "Eşşek gibiyim" yanıtıyla herkesi güldürdü. Son dönemde dizi izlemediğini söyleyen Akçatepe, favori oyuncusunun Kenan İmirzalıoğlu olduğunu söyledi: "Bana göre; Kenan, Kıvanç'a göre her zaman bir adım önde. Yılmaz Güney'in hayatını da Kenan oynamalı; tam oturacağına inanıyorum." 'Bir Erkek Bir Kadın' dizisinin oyuncusu Demet Evgar, ekrana bir süre ara vermek istediğini söyledi: "Bugüne kadar 12 bin 500 skeç çektik. Artık bir sinema filminde rol almak istiyorum." 2014 SİYAD ÖDÜL KAZANANLARI En İyi Film: 'Zerre' En İyi Yönetmen: Reha Erdem-'Jin' En İyi Senaryo: Onur Ünlü-'Sen Aydınlatırsın Geceyi' En İyi Kadın Oyuncu: Jale Arıkan-'Zerre' En İyi Erkek Oyuncu: Kıvanç Tatlıtuğ-'Kelebeğin Rüyası' En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: F.
Onur Ünlü - 21.01.2014
46. SİYAD Ödülleri Sahiplerini Buldu
Zerre'nin "En İyi Film" ödülünü aldığı gecede, "En İyi Yönetim" ödülüne ise Jin filmindeki yönetimiyle Reha Erdem layık görüldü. Kıvanç Tatlıtuğ, "En İyi Erkek Oyuncu" ödülüne Kelebeğin Rüyası filmindeki performansıyla sahip oldu. "Cahide Sonku En İyi Kadın Performansı" ödülünü ise Zerre'deki rolüyle Jale Arıkan kazandı. D-Smart İçerik Grup Başkanı Başar Başarır'ın takdim ettiği "En İyi Senaryo" ödülü ise Sen Aydınlatırsın Geceyi filminin senaristi Onur Ünlü'ye gitti.
Onur Ünlü - 04.12.2013
Sinop'ta Gezici Film Festival Heyecanı
Uzun yıllardır Sinop'ta sinema bulunmadığını ve sanatsal faaliyetlerin de yok denecek kadar az olduğunu ifade eden Bostan, şöyle devam etti: "Gezici Film Festivali sayesinde Sinoplu hemşehrilerimiz Türk ve dünya sinemalarından sanatsal ve ödüllü filmleri izleme fırsatı bulacaklar. 6-9 Aralık tarihleri arasında 19. Gezici Film Festivali'nin son durağı Sinop'ta yapılacak olmasının heyecanını şimdiden yaşıyoruz. Bu yıl ilk kez 400 kişilik Halk Eğitim Merkez salonunda film gösterimi yapılacak. Salonun büyük olması nedeniyle bilet sıkıntısı yaşanmayacak ve festival film biletleri Fiyord-Tur'dan ücretsiz olarak temin edilebilecek." Film Festivalinin ilk gününde yönetmenliğini Onur Ünlü'nün yaptığı başrollerini Ali Atay ve Demet Evgar'ın paylaştığı "Sen Aydınlatırsın Geceyi" adlı filmin gösteriminin yapılacağını belirten Bostan, "Sinemaseverler 4 gün boyunca Türk ve dünya  sinemaları örneklerinden oluşan 13 filmi izleme fırsatı bulacaklar.
Onur Ünlü - 22.11.2013
2. Uluslararası Antakya Altın Defne Film Festivali ve Fotoğrafçılar Buluşması
Daha sonra yönetmenliğini Onur Ünlü'nün yaptığı, Ali Atay, Demet Evgar, Serkan Keskin, Ahmet Mümtaz Taylan ve Ezgi Mola'nın oynadığı "Sen Aydınlatırsın Geceyi" adlı filmin gösterimi yapıldı.
Onur Ünlü - 12.11.2013
Hatay'da 2. Altın Defne Film Festivali Hazırlıkları
Festival süresince etkinliklere gerek şahsen gerekse filmleriyle katılacak sinema ve fotoğraf sanatçıları şöyle: "Yücel Ünlü, Derya Alabora, Funda Alp, Erkan Tahhuşoğlu, Serdar Keskin, Faris Kuseyri, Soner Yalçın, Tolga Eskiocak, Semir Aslanyürek, Engin Ayça, Ufuk Yeşiloğlu, Abdurrrahman Antakyalı, Ali Adnan Özgür, Özkal Özkalafat, Emin Alper ile yönetmen Onur Ünlü.
Onur Ünlü - 12.11.2013
Antakya Altın Defne Film Festivali ve Fotoğrafçılar Buluşması
Antakya Belediye Başkanı Savaş: ''Bu gibi sosyal ve sanatsal faaliyetler toplumdaki sosyal barışa katkı sunuyor''
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Onur Ünlü Haberleri | Onur Ünlü Kimdir - Haberler - Sayfa 9 - Onur Ünlü haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Onur Ünlü kimdir, hayatı ve biyografisi. Hazal Kaya Sevgilisiyle Filmde Oynayacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.10.2021 18:26:29. #1.15#

title