ONUR ÜNLÜ HABERLERİ

Onur Ünlü haber, Onur Ünlü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Onur Ünlü - 10.10.2013
Onur Ünlü'den Sıra Dışı Bir Hikaye
Onur Ünlü'nün sıra dışı bir hikayeyi anlattığı 'Sen Aydınlatırsın Geceyi' adlı filmi Altın Portakal Film Festivali'nde gösterildi.
Onur Ünlü - 09.10.2013
12. Filmekimi'nin İstanbul Gösterimleri Sona Erdi
Ankara gösterimlerine ek seans Filmekimi'nin en çok ilgi gördüğü şehirlerden Ankara'da izleyicilerin gösterdiği yoğun talep üzerine dört filme seans eklendi. Coen Kardeşler'in son filmi Inside Llewyn Davis / Sen Şarkılarını Söyle ve Abdellatif Kechiche'nin, ilk kez gösterildiği Cannes Film Festivali'nin büyük ödülü Altın Palmiye'yi kazanan filmi Blue Is The Warmest Colour / Mavi En Sıcak Renktir için 11 Ekim Cuma ve Onur Ünlü'nün, 32.
Onur Ünlü - 05.10.2013
Filmekimi'nin İzmir Ayağı Yoğun İstek Üzerine Uzatıldı
Filmekimi, aralarında usta yönetmenlerin son yapıtlarının da bulunduğu çoğu ödüllü filmleri izleyicilerin karşısına çıkarıyor. 4 Ekim'de başlayan Filmekimi'nin İzmir ayağı 7 Ekim tarihine kadar uzatıldı. Zengin programıyla Filmekimi, Coen Kardeşler, Asghar Farhadi, Jim Jarmusch, François Ozon, Onur Ünlü gibi saygın yönetmenlerin son filmlerini sunuyor.
Onur Ünlü - 20.08.2013
Filmekimi, 28 Eylül 6 Ekim'de Düzenlenecek
Film gösterimleri bu yıl Bursa, İzmir, Diyarbakır, Gaziantep, Trabzon, Ankara ve Batman'da da yapılacak.  İstanbul dışındaki kentlerde, 12. Filmekimi programındaki filmlerin yanı sıra nisan ayında yapılan 32. İstanbul Film Festivali'nde Ulusal Yarışma Altın Lale En İyi Film Ödülü'nü kazanan Onur Ünlü'nün "Sen Aydınlatırsın Geceyi" adlı filmi ile FACE İnsan Hakları Yarışması'nda Özel Mansiyon kazanan, Danis Tanovic'in yönettiği "Epizoda U Zıvotu Beraca Zeljeza / Bir Hurdacının Hayatı" gösterilecek.
Onur Ünlü - 16.04.2013
Ödül Almaya Değil Gezmeye Geldim!
Ceyda Düvenci ve Mert Fırat'ın sunduğu törende; sahneye Nejat İşler ile el ele gelen Hülya Koçyiğit, Emek Sineması protestolarına destek verdi: "Emek sahnesinde, İstanbul Film Festivali'nin Onur Ödülü'nü almak üzere sahneye çıkışımı hatırlıyorum. Bu hafızamda mı kalsın? Bunu tüm sanatçılar niye yaşayamasın? Emek Sineması bizimdir." Emek Sineması'ndaki çocukluk anılarını anlatan İşler ise sözlerini "Ben şimdi babama ne söyleyeceğim? Emek bizim" diyerek bitirdi. Gecede; Yılmaz Erdoğan'ın yönetip oynadığı 'Kelebeğin Rüyası' filminin ödül alamaması hayal kırıklığı yarattı. Onur Ünlü'nün filmi 'Sen Aydınlatırsın Geceyi' ise üç dalda ödül aldı.
Onur Ünlü - 15.04.2013
"Sen Aydınlatırsın Geceyi" En İyi Film
32.İSTANBUL (AA) - 15.04.2013 - 32.İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma'da Onur Ünlü'nün yönettiği "Sen Aydınlatırsın Geceyi", En İyi Film Ödülü'nü kazandı.
Onur Ünlü - 15.04.2013
Ödüller Sahiplerini Buldu
Ulusal Yarışma'da ise En İyi Film dalında Altın Lale Ödülü'ne, Onur Ünlü'nün yönettiği "Sen Aydınlatırsın Geceyi" filmi layık görüldü.
Onur Ünlü - 15.04.2013
Film Vizyona Girmezse Seyirciye Yazık Olacak!
Onur Ünlü'nün yazıp yönettiği, İstanbul Film Festivali'nde yarışan 'Sen Aydınlatırsın Geceyi' filminin basın gösterimi, yapıldı.
Onur Ünlü - 12.04.2013
IKSV Film Festivalinde Dün
SEN AYDINLATIRSIN GECEYİ Olağanüstü becerileri olan kasabalıların olağan sıkıntılarını, endişelerini ve dertlerini anlatan Sen Aydınlatırsın Geceyi Altın Lale Ulusal Yarışma filmlerinden. Onur Ünlü'nün bu son filminin Atlas Sineması'nda saat 21.
Onur Ünlü - 10.04.2013
32. İstanbul Film Festivali'nde Yarışmalar Başladı
"Ulusal Yarışma" bölümünün filmleri şöyle: Özür Dilerim / Cemil Ağacıkoğlu (Dünya prömiyeri) Yozgat Blues / Mahmut Fazıl Coşkun (Dünya prömiyeri) Saroyan Ülkesi / Lusin Dink (Dünya prömiyeri) Kelebeğin Rüyası / Yılmaz Erdoğan Köksüz / Deniz Akçay Katıksız (Dünya prömiyeri) Karnaval / Can Kılcıoğlu (Dünya prömiyeri) Hayatboyu / Aslı Özge (Türkiye prömiyeri) Sen Aydınlatırsın Geceyi / Onur Ünlü (Dünya prömiyeri) Soğuk / Uğur Yücel (Türkiye prömiyeri) Devir / Derviş Zaim FIPRESCI Ödülü Uluslararası Sinema Eleştirmenleri Birliği (FIPRESCI) bu yıl da İstanbul Film Festivali kapsamında Ulusal ve Uluslararası Yarışma'da yer alan birer filme FIPRESCI Ödülü'nü takdim ediyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Onur Ünlü Haberleri | Onur Ünlü Kimdir - Haberler - Sayfa 10 - Onur Ünlü haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Onur Ünlü kimdir, hayatı ve biyografisi. Antakya Altın Defne Film Festivali ve Fotoğrafçılar Buluşması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.10.2021 08:08:44. #1.14#

title