ONUR SAYLAK HABERLERİ

Onur Saylak haber, Onur Saylak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Onur Saylak 13.4.2016
Köprüde Buluşmalar" Ödülleri Sahiplerini Buldu
Lusin Dink'in "Kül Mektup" adlı projesi, 4 aşamalı "Akdeniz Film Enstitüsü (MFI) Senaryo Atölyesi Ödülü"ne layık görülürken, Onur Saylak ve Doğu Yaşar Akal'ın ilk uzun metraj projesi "Daha" Jüri Özel Ödülü'nü aldı.
Onur Saylak 7.4.2016
35. İstanbul Film Festivali Başladı
Ulusal Kısa Film Yarışmasında yer alan filmler: Merkür / Melis Balcı, Ege Okal Asfalt / Süleyman Demirel Salı / Ziya Demirel Balık Havuzu / Ezgi Kaplan Karadeniz / Ulaş Karaoğlu Tik Tak / Zeynep Koçak Timur Hakkında / Özgü Özbudak Cemil Şov / Barış Sarhan Orman / Onur Saylak, Doğu Akal Jamais Vu / Levent Türkan Ulusal Belgesel Yarışması İstanbul Film Festivali'nin belgesel sinemayı ve belgeselcileri desteklemek amacıyla düzenlediği Ulusal Belgesel Yarışması'nda seçilecek En İyi Belgesel'e 10 bin lira ödül verilecek.
Onur Saylak 7.3.2016
!f 2016'dan kalanlar:
Festivalin Türkiye'den konukları ise; Nobel Ödüllü yazar Orhan Pamuk; İlksen Başarır'ın yönettiği "Başka Dilde Aşk", "Atlıkarınca" ve "Bir Varmış Bir Yokmuş" filmlerinde hem senarist hem de oyuncu kimlikleriyle ödüller kazanan Mert Fırat; "Road to Tate Modern", "What Actually Does an Artist Want" gibi videolarıyla uluslararası alanda büyük ses getiren güncel sanatçı, sanat eleştirmeni ve yazar Şener Özmen; "Veşartî/Gizli" filmiyle Keş!f Uluslararası Yarışma'nın kazananı Ali Kemal Çınar; dünya galasını !f İstanbul'da yapan ve Aşk ve Başka Bi' Dünya Yarışması'nda Jüri Özel Ödülü'nü kazanan "Bağlar"ın yönetmenleri Berke Baş ve Melis Birder; "Black Horse Memories/Kara At Hatıraları" filminin oyuncularından Vildan Atasever ve Şevval Sam; Keş!f Uluslararası Yarışma'nın Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) jürisi Gözde Onaran, Münir Emre Göker ve Vecdi Sayar; "Ceset"in yönetmeni Pınar Sinan; "Naciye"nin yönetmeni Lütfü Emre Çiçek ve oyuncusu Derya Alabora; "Köpek"in yönetmeni Esen Işık; Soma belgeseli "Son Nefes"in yönetmeni Ömer Akbaş; Kazova direnişini anlatan "Patronsuzlar"ın yönetmeni Sidar İnan Erçelik; kurgucu ve sinema eğitmeni Çiçek Kahraman; yönetmen ve oyunculuk eğitmeni Can Kılcıoğlu; yapımcı Zeynep Atakan; fotoğraf sanatçısı, senarist ve oyuncu Ebru Ceylan, yapımcı Sevil Demirci; yönetmen Erol Mintaş; Film Fatales'in İstanbul şubesinin kurucuları Esra Saydam, Su Baloğlu ve Nisan Dağ; Seyr-i Sokak video eylem grubu üyesi Oktay İnce; kurgucu Hande Sakarya; yönetmen Güliz Sağlam; video sanatçısı Belit Sağ; Artıkişler Kolektifi üyeleri Özge Çelikaslan ve Alper Şen; yapımcı Nagehan Uskan; Türkiye'den Kısalar İzleyici Ödülü'nün sahibi "Azad"ın yönetmeni Yakup Tekintangaç; "Kameralı Çocuk"un yönetmeni İbrahim Yeşilbaş; "Merkür"ün yönetmenleri Melis Balcı ve Ege Okal; "Rodi"nin yönetmenleri Emre Sert ve Gözde Yetişkin; "Su Birikintisi"nin yönetmeni Serdar Yılmaz; "Dağınık Yatak"ın yönetmeni Eytan İpeker; "Dönüş"ün yönetmeni Hale Güzin Kızılaslan; "Günah"ın yönetmeni Gülistan Acet; "Savaş Bölgesi"nin yönetmeni Oğuzhan Kaya; "Orman"ın yönetmenleri Onur Saylak ve Doğu Akal;"Hepgece"nin yönetmenleri Fatma Belkıs ve Emre Birişmen; "Aidiyet"in yönetmeni Serkan Ertekin; "Uzak mı…"nın yönetmeni Leyla Toprak; "Meral, Kızım"ın yönetmeni Süheyla Schwenk;"Salı"nın yönetmeni Ziya Demirel; "Tuhaf Zamanlar"ın yönetmeni Mehmet Emrah Erkanı; "Ziba"nın yönetmeni Ali Farkhonde oldu.
Onur Saylak 17.2.2016
Köprüde Buluşmalar Film Geliştirme Atölyesi Projeleri Belirlendi
Köprüde Buluşmalar Film Geliştirme Atölyesi'ne başvuran projeler, danışma ve okuma kurulu tarafından belirlendi. Kurulca 100 başvuru arasından seçilen 8 kurmaca ve 2 belgesel projesi, 12-13 Nisan'da yapılacak Film Geliştirme Atölyesi'ne katılmaya hak kazandı. Atölye sonunda Kültür ve Turizm Bakanlığı 10 bin dolarlık destek ödülü, Melodika Ses Post Prodüksiyon Ödülü ve Akdeniz Film Enstitüsü (MFI) Senaryo Atölyesi Ödülü sahiplerini bulacak. Film Geliştirme Atölyesi'ne, yönetmenler Onur Saylak ve Doğu Akal, yapımcı Ziya Cemre Kutluay'ın "Daha", yönetmen ve yapımcı Orhan İnce'nin "Kaplumbağa Terbiyecisi", yönetmen Lusin Dink ve yapımcı Emine Yıldırım'ın "Kül Mektup", yönetmen Nazlı Elif Durlu ve yapımcı Annamaria Aslanoğlu'nun "Leyla", yönetmen Can Evrenol ve yapımcı Müge Büyüktalaş'ın "Perihan", yönetmen Ali Vatansever ve yapımcı Selin Vatansever Tezcan'ın "Saf", yönetmen Uğur Becer ve yapımcı Aslı Akdağ'ın "Sınır Bozukluğu", yönetmen Esra Saydam ve yapımcı Işılay Yanbaş ve Nisan Dağ'ın "Soytarı", yönetmen İmre Azem ve yapımcı Gaye Günay'ın "Yeniden İnşa Çağı", yapımcı Olena Yershova Yıldız ve senarist Serdar Soydan'ın "Haremden Kaçış" filmleri seçildi.
Onur Saylak 11.2.2016
12. Akbank Kısa Film Festivali'nde Ön Elemeyi Geçen Filmler Açıklandı
12. Akbank Kısa Film Festivali Ön Eleme Sonuçları Ulusal Yarışma Festival Kısaları Adayları: 1. Günah - Gülistan Acet - Türkiye 2. Salı - Ziya Demirel - Türkiye 3. Gri Bölge - Derya Durmaz - Türkiye 4. Rodi - Emre Sert,Gözde Yetişkin - Türkiye 5. Bir Hediye - Muhammed Seyyid Yıldız - Türkiye 6. Orman - Onur Saylak, Doğu Akal - Türkiye 7.
Onur Saylak 29.1.2016
Rüzgarın Hatıraları" Bandırma'da
Filmleriyle yurt içi ve yurt dışında pek çok ödüle imza atan yönetmen ve senarist Özcan Alper'in üçüncü uzun metrajlı sinema filmi Rüzgarın Hatıraları'nda. Filmde Onur Saylak, Tuba Büyüküstün, Sofya Khandemirova, Ebru Özkan, Mustafa Uğurlu ve Murat Daltaban gibi ünlü isimler yer alıyor.
Onur Saylak 27.1.2016
Kısa Nettir...
5 Mart'ta düzenlenecek ilk ara etkinlik; senaryosunda Hakan Günday'ın imzası bulunan Ertuğ Tüfekçioğlu'nun yönetmenliğini yaptığı "Çok Uzun Bir Hikâyenin Tam Ortası", Onur Saylak ve Doğu Akal'ın yönetmenliğini yaptığı "Orman" adlı kısaların gösterimi ile başlayacaktır.
Onur Saylak 23.12.2015
Sinema Perdesinde Siyaset Yapmamalı"
Tuğba Büyüküstün, Onur Saylak ve Menderes Samancılar'ın rol aldığı, 4 Aralık'ta vizyona giren "Rüzgarın Hatıraları" filminin yönetmeni Özcan Alper, Bursa'da sinemaseverler ile buluştu.
Onur Saylak 23.12.2015
Yerli Love Story Geliyor!
Onur Saylak Çok iyi çekilmiş ve iyi oynanmış, güzel bir prodüksiyon.
Onur Saylak 11.12.2015
10. Boston Türk Belgesel ve Kısa Film Yarışması
Ayrıca yarışmada bu yıl da özel mansiyonlar verildi. Kısa film dalında mansiyona değer bulunan filmler, yönetmen Orhan İnce'nin "Adem Başaran", Seçkin Yalın ve Yiğit Pehlivan'ın "Akdenizli", Özgür Can Alkan'ın "Daire", Sedat Mirdesli'nin "Dört Mevsim", Derya Durmaz'ın "Gri Bölge", Onur Saylak ve Doğu Akal'ın "Orman" ve Elif Boyacıoğlu'nun "The Teacup" adlı filmleri oldu.
Onur Saylak: Sinema - Rüzgarın HatıralarıOnur Saylak 10.12.2015
Onur Saylak 10.12.2015
Bu Hafta 6 Film Vizyona Girecek
"Rüzgarın Hatıraları" Onur Saylak, Mustafa Uğurlu, Sofya Khandamirova, Murat Daltaban, Ebru Özkan, Tuba Büyüküstün ile Menderes Samancılar'ın oynadığı "Rüzgarın Hatıraları" filminin yönetmenliğini Özcan Alper yaptı.
Onur Saylak: Rüzgarın Hatıraları FilmiOnur Saylak 7.12.2015
Onur Saylak 3.12.2015
52. Uluslararası Antalya Film Festivali
Söyleşiye, yönetmen Özcan Alper, oyuncular Onur Saylak, Sofya Khandamirova, Mustafa Uğurlu ve Tuba Büyüküstün ile görüntü yönetmeni Andreas Sinanos katıldı.
Onur Saylak 13.11.2015
Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda Yarışacak Filmler Belli Oldu
- Bol ödüllü ilk filmi "Sonbahar" ile Türkiye sinemasının yakın dönem klasiklerinden birine imza atan ve kariyerine "Gelecek Uzun Sürer" ile devam eden yönetmen Özcan Alper, son filmi RÜZGARIN HATIRALARI'nda bu kez Anadolu coğrafyasının kayıp zenginliğinin peşinde. II. Dünya Savaşı'nın son günlerinde muhalif şair ve ressam Aram'ın, Türkiye'den kaçmak zorunda kalmasıyla birlikte, evrakları gelene dek SSCB - Gürcistan sınırındaki küçük bir dağ köyünde saklanmasıyla başlayan film, Aram'a yolculuğunda yardımcı olan Mikahil ve onun evinde kalan Meryem ile yeni gelişmelere gebedir. Montpellier Film Festivali kapsamında CİNEMED'de senaryo birinciliği ve Rotterdam Film Festivali Huberts Bals fonundan da senaryo desteği alan filmde, Alper'in ilk fimi "Sonbahar"daki performansıyla adından söz ettiren Onur Saylak'ın yanı sıra, Mustafa Uğurlu, Sofya Khandamirova, Murat Daltaban, Ebru Özkan ve Tuba Büyüküstün, gibi önemli isimler de yer alıyor.
Onur Saylak 10.11.2015
Altın Portakal'ın Uluslararası Adayları Belli Oldu
- Bol ödüllü ilk filmi "Sonbahar" ile Türkiye sinemasının yakın dönem klasiklerinden birine imza atan ve kariyerine "Gelecek Uzun Sürer" ile devam eden yönetmen Özcan Alper, son filmi RÜZGARIN HATIRALARI'nda bu kez Anadolu coğrafyasının kayıp zenginliğinin peşinde. II. Dünya Savaşı'nın son günlerinde muhalif şair ve ressam Aram'ın, Türkiye'den kaçmak zorunda kalmasıyla birlikte, evrakları gelene dek Sovyet sınırındaki küçük bir dağ köyünde saklanmasıyla başlayan film, Aram'a yolculuğunda yardımcı olan Mikahil ve onun evinde kalan Meryem ile yeni gelişmelere gebedir. Montpellier Film Festivali kapsamında CİNEMED'de senaryo birinciliği ve Rotterdam Film Festivali Huberts Bals fonundan da senaryo desteği alan filmde, Alper'in ilk fimi "Sonbahar"daki performansıyla adından söz ettiren Onur Saylak'ın yanı sıra, Mustafa Uğurlu, Sofya Khandamirova, Murat Daltaban, Ebru Özkan ve Tuba Büyüküstün, gibi önemli isimler de yer alıyor.
Onur Saylak 6.11.2015
52. Uluslararası Antalya Film Festivali
Kısa Film Seçkisi'nde yer alan filmler ile yönetmenleri şöyle: Azad-Yakup Tekintangaç Balık Havuzu-Ezgi Kaplan Dağınık Yatak-Eytan Peker Hurşit-Selcen Yılmazoğlu Huzurevi-Ahmet Toklu Orman-Onur Saylak ve Doğu Akal Tik-Tak-Zeynep Kocak Uçurtma-Serdal Altun Uzun Bir Gün-Cenk Ertürk Zilan-Mehmet Mahsum Akyel Farklı coğrafyalardan 12 belgesel film Belgesel Film Seçkisi'nde ise festivalin bu yılki yarışmalı bölümlerine başvuran ve gösterim talebinde bulunan kısa, uzun ve orta metrajlı belgeseller arasından seçilen ve birbirinden farklı temalarda yetkin örneklerden oluşan 12 film yer alacak.
Onur Saylak 30.10.2015
10. Boston Türk Belgesel ve Kısa Film Yarışması
Kısa film dalındaki finalistler ise şunlar: Adem Başaran (Orhan İnce), Akdenizli (Seçkin Yalın, Yiğit Pehlivan), Angel (Mizgin Müjde Arslan), Circle (Özgür Can Alkan), Duvarların Ardında (Semih Korhan Güner), En Uzun Yol (Enes Ateş), Four Seasons (Sedat Mirdesli), Gri Bölge (Derya Durmaz), Kahve (Onur Ertekin), Kırmızı Işık – Fransa Çok Güzel (Yasemin Akıncı), Kuyu (Selman Nacar),  Li Ezmani (Özlem Güler), Orman (Onur Saylak, Doğu Akal), Rest (Serdar Koçak), Ret (Demet Sever), Rüya (Alper Akdeniz), Sıradaki (Gündüz Sevdi), Soma#301 (Veysel Çelik), The Teacup (Elif Boyacıoğlu).
Onur Saylak 17.8.2015
Orman New York'ta
Yönetmenliğini Onur Saylak ve Doğu Akal'ın yaptığı "Orman" NewYork'ta Antology Film Center'da gösterildi.
Onur Saylak 16.8.2015
Karı Koca Aynı Filmde Buluştu
Başrollerinde yönetmen Özcan Alper'in Sonbahar filminde de birlikte çalıştığı oyuncu Onur Saylak ile Sofya Khandamirov'un yer aldığı filmde Ebru Özkan, Mustafa Uğurlu, Murat Daltaban, Menderes Samancılar ve Tuba Büyüküstün rol alıyor.
Onur Saylak: Onur SaylakOnur Saylak 30.6.2015
Onur Saylak 12.12.2014
"HAYAT Ağacı" 13. Bölümüyle 16 Aralık Salı Trt1'de
''Hayat Ağacı'', 13. bölümüyle 16 Aralık Salı 23.oo'da TRT 1 ekranlarında… Kenan, Pelin'in yaptıklarını öğrenmiş ve Pelin'i özel bir kliniğe kapatmıştır. Artık sıra Umut'u geri kazanmaya gelmiştir. Kenan yaptıklarıyla yüzleşmeye karar verir! Eşref'in konağına gidip ayakkabı dükkânını yakanın kendisi olduğunu aileye açıklar! Esra hamile olduğunu söylemek için Arif'le görüşmek ister; ancak durumdan habersiz olan Arif, Cengiz'in aklına uyarak kendisini Esra'dan uzak tutmaya çalışır. Böylece Esra'ya kolay lokma olmadığını gösterecektir. Esra, Arif'i geri kazanabilecek midir? Ayşen hala daha Cengiz'i affetmiş değildir. Onu boşamayacak, süründürecektir! Cengiz ise son bir oyun oynar ve Ayşen'i kıskandırmak maksatlı sahte sevgilisini Birce ile tanıştırır. Bu hamle Ayşen için bardağı taşıran son damla olur. Ayşen'in kıskançlıktan kendini kaybetmesi gözlerini karakolda açmalarına sebep olacaktır! Kiracılarının evden çıkışı Murat'ın Filiz'e hoş bir sürpriz hazırlamasına neden olur. Filiz'in en büyük hayali gerçek olacak mıdır? Kliniğe kapatılan Pelin, her şeyin sorumlusu olarak Umut'u görmektedir. Klinikten kaçmayı başaran Pelin soluğu Umut'un yanında alır. Umut'un hayatı büyük bir tehlikededir! Yapımcılığını Focus Film'in üstlendiği, senaryosunu Volkan Yazıcı'nın yazdığı, yönetmen koltuğunda ise Barış Yöş'ün bulunduğu dizinin başrollerini, Fikret Kuşkan, İdil Fırat, Onur Saylak, Özge Özberk, Tolga Güleç, Beyza Şekerci, Enis Arıkan, Zeynep Aydemir, Fırat Temir, Aycan Koptur, Hande Erçel, Mertcan Özsoy, Çağdaş Tekelioğlu, Alya İydiş, Ergin Torun ve usta oyuncular Kenan Bal ve Ayşe Tunaboylu paylaşıyor.
Onur Saylak 22.11.2014
"Hayat Ağacı" Tavla Turnuvası!!!
Yapımcılığını Focus Film'in üstlendiği, senaryosunu Volkan Yazıcı'nın yazdığı, yönetmen koltuğunda ise Barış Yöş'ün bulunduğu dizinin başrollerini, Fikret Kuşkan, İdil Fırat, Onur Saylak, Özge Özberk, Tolga Güleç, Beyza Şekerci, Enis Arıkan, Zeynep Aydemir, Fırat Temir, Aycan Koptur, Hande Erçel, Mertcan Özsoy, Çağdaş Tekelioğlu, Alya İydiş, Ergin Torun ve usta oyuncular Kenan Bal ve Ayşe Tunaboylu paylaşıyor.
Onur Saylak 20.11.2014
"HAYAT Ağacı" 10. Bölümüyle 25 Kasım Günü Trt1'de
Umut, kendisini Kenan tarafından intikamı için kullanılmış sanmaktadır. Kenan'la yüzleşir. Ancak asıl soru eve gelen zarfı Umut'a kimin gönderdiğidir. Bu sorunun cevabı Umut'u çok zor bir seçime zorlar. Umut ailesiyle Kenan arasında kalıp bir seçim yapmak zorunda kalacaktır! Yapımcılığını Focus Film'in üstlendiği, senaryosunu Volkan Yazıcı'nın yazdığı, yönetmen koltuğunda ise Barış Yöş'ün bulunduğu dizinin başrollerini, Fikret Kuşkan, İdil Fırat, Onur Saylak, Özge Özberk, Tolga Güleç, Beyza Şekerci, Enis Arıkan, Zeynep Aydemir, Fırat Temir, Aycan Koptur, Hande Erçel, Mertcan Özsoy, Çağdaş Tekelioğlu, Alya İydiş, Ergin Torun ve usta oyuncular Kenan Bal ve Ayşe Tunaboylu paylaşıyor.
Şu an buradasınız: Onur Saylak Haberleri | Onur Saylak Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Onur Saylak haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Onur Saylak kimdir, hayatı ve biyografisi. Bergüzar Korel ve Halit Ergenç'in Dizisi Başlamadan Satıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.5.2020 15:49:01. #1.14#
title