Onlar da Yalan Söyler

Onlar da Yalan Söyler

'Yalancının Mumu Yatsıya Kadar Yanar' Deseler de Yine de Sıkıştığında Kim Yalana Başvurmaz Ki... Peki ya Ünlüler, Onlar Hiç Yalan Söylemez Mi?.

Onlar da Yalan Söyler

Gamze Özçelik
Çok küçükken bakkaldan sakız çalıyordum. Birgün bakkal beni yakaladı ve evdekilere şikayet etti. Aileme, "Bakkal yalan söylüyor, sakızları ben çalmadım" dedim. Oysa yalan söyleyen bendim. Ceza almamak için bakkalı zor duruma düşürdüm.

Kadir Çöpdemir
Direk olarak yalan söylemektense kıvırmayı tercih ediyorum. Zaten benim meşhur 'bakarız' lafım vardır. Büyüklerimden öğrendiğim bir şey var. Eğer üç kağıtçı olduğunu bildiğin biri senden borç isterse ellerini açarak 'Valla elimde yok' de. O anda elinizde para olmadığı için bu durumda söylediğin yalan olmaz.

Eyşan Özhim
Gelen bir telefonu bilerek açmamışsam daha sonra konuştuğumuzda "Toplantıdaydım" diyebilirim. Uzun uzun mazeret anlatmaktansa bunu tercih ederim.

Ebru Destan
Yalanı hiç sevmediğim halde bir randevuya geç kaldığımda sıkça başvuruyorum. Bu gibi durumlarda 'Trafikteyim' yalanını sıkça kullanıyorum.

Kenan Doğulu
İlkokuldayken babamın çok sevdiği kravatını alıp 'Öğretmenler Günü'nde öğretmenime hediye ettim. Babam birkaç gün sonra kravatını sorunca da 'Ben görmedim' dedim.

İpek Tuzcuoğlu
Lisedeydim ve hiç okulu kırmamıştım. Artık dayanamadım. Gözümü karartarak annemin imzasını taklit ettim ve müdüre izin kağıdı götürdüm. Kağıtta ailemin izniyle bir gün okula gelmeyeceğim yazıyordu.

Kaynak: Gecce