Önemli Olan Kalp

Önemli Olan Kalp

'Dj'lik Artık Sadece Erkek Mesleği Değil.'

Önemli Olan Kalp

'DJ'LİK ARTIK SADECE ERKEK MESLEĞİ DEĞİL.'

Geçtiğimiz hafta İstanbul'da düzenlenen tekila partisinde müzik yapan kadın DJ La Ona: Kadınlar DJ'likten teknik olarak korkuyor ama önemli olan teknik değil kalptir. Ben onlara öncülük yapıyorum.

Avrupa'da geniş bir hayran kitlesi olan Hollandalı DJ La Ona, 'Erkek tekelinde olan DJ'likte kadınlara öncü oldum. Yaşıtlarım Barbie bebeklerle oynarken ben evdeki albümleri müzik setine koyar çalardım' dedi.

Geçtiğimiz günlerde ünlü tekila markası Olmeca'nın Wanna'da düzenlediği özel bir partiye katılmak için İstanbul'a gelen La Ona, sıcak ritimleriyle hayranlarını sabahın erken saatlerine kadar coşturdu. Müziğin insanlarla iletişim kurmak için en doğru yol olduğunu vurgulayan DJ La Ona, 'Çaldığım parçaların insanları coşturacak sıcaklığa ve ritim düzenine sahip olması gerektiğine inanıyorum. Nu-caz'dan deep-house'a, Latin ezgilerinden kabile ritmlerine kadar farklı tarzları bir araya getirerek, dinleyicilerime geniş bir müzik yelpazesi sunuyorum' şeklinde konuştu. Kadınların DJ'lik mesleğine uzak durduğuna dikkat çeken Hollandalı La Ona, 'Kadınlar mikserleri görünce işin teknik kısmından korkuyor. Oysa önemli olan kalbinizdir. Müzik kalpten gelir, sadece teknik asla yetmez' dedi.