Hırsızlar, Önce Namaz Kıldı Ardından Sadaka Kutusundaki 500 Lirayı Çaldı

Hırsızlar, Önce Namaz Kıldı Ardından Sadaka Kutusundaki 500 Lirayı Çaldı

Kütahya'da 3 hırsızın, akşam saatlerinde gittiği camide önce namaz kıldığı ardından da sadaka kutusundaki 500 lirayı çalarak kaçtıkları anlar caminin güvenlik kamerasıyla anbean kaydedildi.

Kütahya'da 3 genç hırsız, akşam saatlerinde gittiği camide önce namaz kıldı ardından sadaka kutusundaki 500 lirayı çalarak, kaçtı. Bu anlar, güvenlik kameralarınca kaydedilirken, polis ekiplerinin yakaladığı 3 kişi, mahkemece tutuklandı.

500 LİRAYLA KAÇTILAR

Hırsızlık olayı, Yenidoğan Mahallesi'ndeki Nizamiye Camii'nde meydana geldi. A.Ö. (17), kardeşi E.Ö. (15) ve arkadaşı S.B. (16) ile akşam saatlerinde cemaatin dağılmasına yakın camiye gidip, namaz kıldı. Daha sonra müezzin odasının camını zorlayarak, açan 3 kişi, içeri girdi. Hırsızlar, odadaki sadaka kutusunun içinden 500 lirayı çalıp, kaçtı.

PARANIN ÇALINDIĞINI İMAM FARKETTİ

Cami imamının sadaka kutusundaki paraların çalındığını fark etmesi üzerine polise haber verildi. İhbarla harekete geçen polis ekipleri, caminin içindeki güvenlik kameralarının kayıtlarını inceledi. Görüntülerinden parayı çalanların, 'hırsızlık' suçundan çok sayıda suç kaydı bulunan A.Ö., kardeşi E.Ö. ve S.B. olduğu belirledi. Polis ekiplerinin yakaladığı 3 kişi, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.