Adana'da Önce Dilendi Sonra Gasp Etti
Haberler » Güncel » Adana'da Önce Dilendi Sonra Gasp Etti - Haber

Adana'da Önce Dilendi Sonra Gasp Etti

Adana'da, parkta dilenen bir kişi, kendisine 5 lira para veren üniversiteli iki arkadaşın 5 dolar ile 20 lirasını gasp etti.

Edinilen bilgiye göre, olay, ilçesi Reşatbey mahallesinde meydana geldi. Merkez Park'ta gezen

üniversite öğrencisi Birkan Altınöz ile arkadaşı Gözde Akçiçek, bir süre sonra dinlenmek için bir banka oturdu. Bu arada, arkadaşların yanlarına gelen bir kişi, "Ben açım Allah rızası için bana para verin" dedi. Bunun üzerine Birkan Altınöz, şahsa 5 lira para verdi. Ancak şahıs, 5 lira parayı az bularak, "Başka para yok mu biraz daha ver" dedi. Birkan Altınöz de olmadığını söyleyince şahıs elini arkasına götürerek üzerinde ne kadar parası varsa vermesini istedi. Bunun üzerine korkan Birkan Altınöz, kız arkadaşının yanındaki 5 dolar ile kendi cebindeki 20 lirayı şahsa verdi. Bunun üzerine şahıs kaçarak parktan uzaklaştı. Altınöz de, hemen polisi aradı. Olay yerine gelen ekipler verilen bilgi doğrultusunda zanlı Erkan T'yi (19) yakaladı.

Emniyete götürülerek sorgulanan zanlı, gasp iddiasını yalanladı. Üniversiteli iki gencin teşhis ettiği zanlı sorgusunun ardından çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

FATİH KEÇE-SERKAN ÇETİNKAYA

 

Kaynak: İHA

Haber Videosu

: Adana'da Önce Dilendi Sonra Gasp Etti

Manşet

Haberler