Omü Samsun Meslek Yüksekokulu'nda Yeni Program
Haberler » Yerel » Haber

Omü Samsun Meslek Yüksekokulu'nda Yeni Program

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (Omü) Samsun Meslek Yüksekokulu'nda Bu Yıl Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı 2. Öğretimi'nin de 30 Öğrenciyle Eğitim ve Öğretime Başlayacağı Öğrenildi.

Omü Samsun Meslek Yüksekokulu'nda Yeni Program

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Samsun Meslek Yüksekokulu'nda bu yıl Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı 2. Öğretimi'nin de 30 öğrenciyle eğitim ve öğretime başlayacağı öğrenildi.

Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Ahmet Turan Gürkanlı, 1992'de 4 programla eğitim-öğretime başlayan yüksekokulun 8'i birinci, 12.'si ikinci öğretim olmak üzere 20 programı bulunduğunu ancak 12'sinde eğitim öğretim verebildiğini belirterek, bina sıkıntısından yakındı. Bu yıl Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı 2. Öğretimi'nin de 30 öğrenciyle eğitime başlayacağına dikkat çeken Prof. Dr. Gürkanlı, "En büyük eksikliğimiz okulumuzun kendisine ait binasının olmamasıdır. Şu anda Tıp Fakültesi'ne ait 5 katlı binayı kullanıyoruz. Bina yetersiz. Bazı atölyelerimiz okul binası dışında. Okulumuz acilen kendi binasına kavuşturulmalı. O zaman mevcut program ve öğrenci sayımızı arttırabiliriz. İmkanlarımızı zorlayarak yeni programlara yer açıyoruz" diye konuştu.

(AG-SA)

03.07.2007 18:43 TSİ