Omü Sağlık Kültür Daire Başkanlığı Çalışmaları
Haberler » Yerel » Haber

Omü Sağlık Kültür Daire Başkanlığı Çalışmaları

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (omü) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nca Başlatılan Sağlık Alanlarını Yenileme ve Geliştirme Çalışmalarının Devam Ettiği Bildirildi

Omü Sağlık Kültür Daire Başkanlığı Çalışmaları

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nca başlatılan sağlık alanlarını yenileme ve geliştirme çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

OMÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nca yapılan açıklamada, üniversitenin akademik, idari personel ile bakmakla yükümlü oldukları kişiler ve öğrencilere yönelik sağlık hizmeti veren merkezi yenileme çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, Kurupelit yerleşkesindeki Mediko Sosyal Hizmetler Merkezi'nde oluşturulan daha geniş ve kapsamlı alanda, bir hekim, iki diş hekimi ve 4 hemşirenin görev yapacağı, ayrıca öğrencilerin karşılaştıkları sorunların çözümü için de bir psikolog ile bir sosyal çalışmacının da hazır bulunacağı ifade edildi.

Açıklamada, 2010 yılında 8 bin 360 kişiye sağlık hizmeti sunulduğu, yeni yapılan çalışmalarla bu yıl sağlık hizmeti alacakların sayısının artacağı kaydedildi

(MKU-BNY) - SAMSUN