Omü'de "Barışa Bak" Paneli

Omü'de 'Barışa Bak' Paneli
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz grubunda yer alan yazar Yıldıray Oğur, "Çözüm süreci ile ilk defa barışın kapısına kadar geldik" dedi.

Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz grubunda yer alan yazar Yıldıray Oğur,  "Çözüm süreci ile ilk defa barışın kapısına kadar geldik" dedi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Düşünce Atılım Topluluğu'nca Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen  "Barışa Bak" konulu panele katılan Oğur, artık barışın ışığının görüldüğünü söyledi.

Çözüm sürecinin önem taşıdığını belirten Oğur, "Çözüm süreci,  kesintiye uğratılan kardeşliğimizin yeniden tesisine sunulmuş büyük bir imkandır. Yeni Türkiye'nin kuruluşunda bir sıçrama tahtasıdır. Sadece bizim değil, bugün kanlı oyunlarda perişan edilen sınır komşularımızın da aydınlığa çıkış anahtarıdır. İlk defa barışa bu kadar yakınız. Tarihimizin toplumdan en yüksek desteği alan yerli ve bize has projesi ile ilk defa barışın kapısına kadar geldik.  Bundan sonra her şeyin daha güzel olmasını diliyorum" diye konuştu. 

Panele Ceren Kenar ve Cengiz Alğam da konuşmacı olarak katıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title