Ömer Melli, CHP Antalya İl Başkanlığı'na Aday Oldu
Haberler » Güncel » Haber

Ömer Melli, CHP Antalya İl Başkanlığı'na Aday Oldu

Ömer Melli, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanlığı'na Yeniden Aday Oldu.

Ömer Melli, CHP Antalya İl Başkanlığı'na Aday Oldu

Ömer Melli, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanlığı'na yeniden aday oldu.

Gaziantep Restoran'da basın toplantısı düzenleyen Melli, birikimlerini partisine aktarmak için yeniden aday olduğunu açıkladı.

Melli, Deniz Baykal'dan işaret alıp almadığının sorulması üzerine, Antalya'da siyaset yapacak olan CHP'lilerin daha duyarlı ve sorumlu hareket etmesi gerektiğini ifade etti.

Melli, "Çünkü Antalya, genel başkanımızın şehridir. İl başkanlığı adaylığı isteğini, genel başkanımıza bildirmek mecburiyetindeyiz. Bütün arkadaşlarımız bunu yapacaktır. Genel anlayışımız, örgüt anlayışımız ve disiplinimiz budur. Şüphesiz genel başkanımda olumlu baktı. Aday olan herkes genel başkanımızın Antalyalı olması sebebiyle, bilgi verme mecburiyeti hissediyor. Geçmişten beri böyledir, bundan sonra da böyle olacaktır." dedi.

Melli, kendisi dışındaki adayların varlığından ise basında çıkan haberlerden öğrendiğini söyledi.

Türkiye seçim barajının yüzde 10 olduğunu hatırlatan bir gazetecinin, "Sizde aday olabilmek için yüzde 20 barajı var. Bu parti içi demokrasi açısından bir engel teşkil etmiyor mu?" şeklindeki sorusu üzerine Ömer Melli, örgütün yüzde 20'sinin desteklemediği adaylarla yola çıkmayı kendisinin de uygun olmadığını düşündüğünü dile getirdi.

Melli, demokrasiyi en çok uygulayan partinin ise CHP olduğunu savundu.

Ömer Melli, bir başka soru üzerine milletvekilliğinin aklının ucundan bile geçmediğini kaydetti.

"MASAYI KIRMAYACAĞIM, ELİMİ İNCİTMEYECEĞİM"

Ömer Melli, Büyükşehir ile Muratpaşa belediyelerinin CHP'li başkanları arasındaki sıkıntılara kendisinden müdahale etmesinin beklendiğinin hatırlatılması üzerine, CHP'nin bir fikir partisi olduğunu ve farklı düşünceler olabileceğini belirtti.

Tartışmaların, Antalya'nın nasıl daha iyi yönetileceği üzerine olduğunu ileri süren Melli, CHP'li belediye başkanlarının şahsi bir çekişme içinde olmadığını kaydetti.

Melli, kendisinden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ile Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen arasındaki sıkıntıya müdahale etmesini bekleyenlere, "Masaya vurmayacağım, masayı kırmayacağım. Elimi de hiç incitmek istemiyorum." şeklindeki sözleriyle karışmayacağı mesajını verdi.

CHP'li ilçe başkanlarıyla yaptığı toplantıda olaya müdahaleci olması yönünde talepler aldığını da hatırlatan Melli, şöyle devam etti: "İçimizden bazı arkadaşlar 'Abi değiş artık, masaya vur' dedi. Siz beni tanıyorsunuz. Yeniden karakter değiştirmem mümkün değil. Böyle ticaret, siyaset yapıyorum, sosyal yaşantımı sürdürüyorum. Hepsinde de başarılı olduğumu düşünüyorum. Siyasi, ticari, aile yaşantımda beklentilerimin üzerinde bir hayat yaşamışım. Biz kitle partisiyiz. Tabii ki örgütümüzde değişik karakterde, değişik davranışlardan hoşlanan arkadaşlarımız olacaktır. Ben siyasetin daha seviyeli yapılmasından yanayım. Vurdu kırdılarla, küfürlerle bu işin olmayacağına inanıyorum. Siyasetçiler toplumun, gençlerin önderi olmalıdır."

(CİHAN)