Ömer Köroğlu, HSYK Seçiminde Yüksek Oy Aldı
Haberler » Güncel » Ömer Köroğlu, HSYK Seçiminde Yüksek Oy Aldı - Haber

Ömer Köroğlu, HSYK Seçiminde Yüksek Oy Aldı

Rize Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Köroğlu, Resmi Olmayan Sonuçlara Göre Bugün Yapılan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Üyeliği Seçiminde En Çok Oy Alan Adaylar Arasında Yer Aldı.

Ömer Köroğlu,  HSYK Seçiminde Yüksek Oy Aldı

Rize Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Köroğlu, resmi olmayan sonuçlara göre bugün yapılan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeliği seçiminde en çok oy alan adaylar arasında yer aldı.


Köroğlu, 5 Temmuz 1964 tarihinde Trabzon'un Tonya ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Karşular İlkokulu'nda tamamladıktan sonra Tonya Lisesi'ni bitirdi. 1984 yılında Giresun Eğitim Yüksek Okulu'ndan mezun oldu. Yaklaşık iki yıl Kars'ta öğretmenlik yaptı. 1987 yılında kaydolduğu Ankara Hukuk Fakültesi'nden 1991 yılında mezun oldu. 1990 yılından itibaren iki yıl süreyle cezaevi öğretmenliği yaptı. 1992 yılında Sakarya Adli Yargı Hâkim adayı olarak mesleğe başladı. Çay Kadastro ve Sulh Ceza, Aybastı Asliye Ceza ve Kadastro, Karakeçili Asliye Hukuk ve Asliye Ceza, Kahramanmaraş Asliye Ceza Mahkemesi hakimliklerinde çalıştıktan sonra, 2005 yılında Batman Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı'na atandı. 2007 yılından bu yana


Rize Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı görevini sürdürüyor. Evli ve dört çocuk sahibi.


Kaynak: CHA

Manşet

Haberler