Ölüdeniz'de Yanlış İkametle Oy Kullandırıldığı İddiası

Ölüdeniz'de Yanlış İkametle Oy Kullandırıldığı İddiası

Ölüdeniz'de Yanlış İkametle Oy Kullandırıldığı İddiası
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Fethiye'nin Ölüdeniz beldesinde yanlış ikamet vererek oy kullandırdıkları iddiasıyla yargılanan sanıklar beraat etti.

Fethiye'nin Ölüdeniz beldesinde yanlış ikamet vererek oy kullandırdıkları iddiasıyla yargılanan sanıklar beraat etti.

Fethiye 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuksuz yargılanan sanıklardan Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz ile sanıkların avukatları katıldı. Diğer sanıklar ise gelmedi.

Mahkeme, yapılan değerlendirmenin ardından Yılmaz ile diğer sanıklar zabıta memuru Halil Sidekli, Fethiye Nüfus Müdürü Yener Sargıncı, personel Nurten Ataman, Hisarönü Mahalle muhtarı Yüksel Ergün ve eski Ovacık Mahalle muhtarı Yıldıray Alkaya'nın beraatine karar verdi.

Yılmaz, duruşmanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçe seçim kurulu değil, belediye başkanı olduğunu belirterek, "Nüfus müdürü, hakim, muhtar değilim. Maalesef bize trafolarda, elektrik direklerinde ikametgah var diye suçlamalarda bulundular. Davanın siyasi yönü var. Bize atılan iftiralardan başka bir suçumuz yok" dedi.

Yılmaz, iftira edenlerin amacının kendisini görevden aldırıp, seçimi iptal ettirmek olduğunu ileri sürerek, şöyle konuştu:

"Ölüdeniz Belediyesinin yan tarafında AYDEM'in kullandığı trafo binası var. Orada da AYDEM firması görevlisinin yaşadığı personel lojmanı var. Lojmanın adresi de trafo lojmanı diye geçiyor. Adres bilgilerinde trafo yazdığı için bir suç bulmuş gibi atladılar. Böyle bir şey olabilir mi- Hangi aklı selim trafoya adres yazar."

-Olayın geçmişi-

Ölüdeniz'de ikamet etmedikleri halde Adres Kayıt Sistemi'ne yanlış ikamet verilerek, 2009 yerel seçimlerinde bazı kişilere oy kullandırıldığı iddiasıyla aralarında belediye başkanı Yılmaz'ın da bulunduğu 6 kişi gözaltına alınmıştı. İçişleri Bakanlığı tarafından "görevi kötüye kullanma" iddiasıyla açılan davaya, daha sonra AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı da müdahil olmuştu. - MUĞLA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title