Ölüdeniz'de Otel Sıkıntısı

Ölüdeniz'de Otel Sıkıntısı

Muğla'nın Fethiye İlçesine Bağlı Ölüdeniz'de, Bazı Otellerin Standartları Yakalayamaması ve Kalitenin Düşük Olması Turizmi Olumsuz Etkiliyor. Sezon Hazırlıklarını Değerlendiren Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, "Ölüdeniz'de Genel Olarak Otel Standartlarının Düşük Olması, Kalitesizliği Getiriyor ve Turizm Gelirini Düşürüyor. Standartlarımızı Yükseltmemiz Lazım" Dedi.

Ölüdeniz'de Otel Sıkıntısı

Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz'de, bazı otellerin standartları yakalayamaması ve kalitenin düşük olması turizmi olumsuz etkiliyor. Sezon hazırlıklarını değerlendiren Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, "Ölüdeniz'de genel olarak otel standartlarının düşük olması, kalitesizliği getiriyor ve turizm gelirini düşürüyor. Standartlarımızı yükseltmemiz lazım" dedi.

Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, basın mensuplarına yeni sezon hazırlıklarını değerlendirdi. Turist sayısının artmasına karşılık gelirde kaydadeğer bir artış olmadığını belirten Yılmaz, Ölüdeniz'deki otellerin standartlarının düşük olduğunu ifade etti. 1980'li yıllarda yeterli teknoloji ve teknik bilgi olmadan otellerin bir çoğunun inşa edildiğini anlatan Yılmaz, "Günümüz standartlarının çok altındalar. Bu nedenle otellerimiz genel olarak maalesef çok ucuza pazarlanıyor. Turist sayısı artıyor, gelir aynı oranda artmıyor. Kalitenin artması, standartların yükseltilmesi gereklidir. Bu olursa hem turist memnuniyeti artacak hem de fiyatlar yükselecektir" dedi.

Keramettin Yılmaz, Ölüdeniz'in Nisan ayına girildiğinde tam anlamıyla yeni sezona hazır hale geleceğini ifade ederek, "Bu sezon olmaz. Ancak gelecek yıl çok sayıda Rus turistin Ölüdeniz'e geleceğini tahmin ediyoruz. Çalışmalarımız bu yönde olacaktır" diye konuştu.

(MB-ŞT-HO-E)

Kaynak: İHA