Oltu'da Doğalgaz Zirvesi Yapıldı

Oltu'da Doğalgaz Zirvesi Yapıldı
CHA - Haberler | Yerel

Oltu'da Kaymakam Abdullah Şen, Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek ve işadamlarından oluşan heyet, ilçeye doğalgaz getirmek için bir toplantı yaptı.

Erzurum'un Oltu ilçesinde Kaymakam Abdullah Şen, Oltu Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek, AK Parti İlçe Başkanı Fuat Demir, Oltu Müftüsü Vahittin Kaim başta olmak üzere sivil toplum örgüt temsilcileri ve Oltulu işadamlarından oluşan heyet, ilçeye doğalgazı getirmek için bir toplantı yaptı.

Oltu Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek ve Oltu Kaymakamı Abdullah Şen'in önderliğinde, Başaklı alabalık tesislerinde yapılan toplantıda ilçeye doğalgazın getirilmesi için neler yapılması gerektiği konuşuldu. Kaymakam Şen, konuşmasında Enerji Bakanlığı yetkilileri ile yaptığı görüşmeler sonrasında doğalgazın ilçeye getirilmesi konusunda hiçbir engelin olmadığını belirtti. Kaymakam Şen, "Botaş yetkilileri ile yapmış olduğumuz temaslar neticesinde ilk etapta ilçemizdeki 7 bin 800 meskenin yüzde 60'ının doğalgaz abonesi olmasıdır, bu da 4 bin 680'e tekabul etmektedir. Yetkililerin ikinci isteği ise abonelik bedeli olarak saptanan 335 liranın tahsil edilmesidir. Halkımızı bilinçlendirip, gerekli tanıtımları yaptığımız takdirde doğalgaz için kazmanın vurulması kaçınılmaz olacaktır." dedi.

Toplantıda alınan kararların, Yusuf Bektaş'ın başkanlığında, basın ve medya yoluyla doğalgazın ilçeye kazandırılma şekli, abonelere düşen görevler, doğalgazın faydalarının, kısa sürede kamuoyuna anlatılması planlanıyor. Bu çalışmalar yapılırken insanlara ulaşma adına mahalle muhtarlarının desteği alınırken, Oltu Meslek Yüksekokulu Pazarlama Bölümü öğrencilerinin de anlatım ve ikna kabiliyetlerinden faydalanılması amaçlanıyor.

Oltu Kaymakamı Abdullah Şen, yapılan görüşmeler sonrasında böyle bir fırsatın kaçırılmaması, insanların yaşamını kolaylaştıran nimetlerden faydalanılması gerektiğini vurguladı.

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title