Olmert ve Abbas, Pazar Günü Biraraya Geliyor

Olmert ve Abbas, Pazar Günü Biraraya Geliyor

İsrail Başbakanı Ehud Olmert ile Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistin'de Kurulmasına Çalışılan Ulusal Birlik Hükümeti ile İlgili Görüşmek Üzere Pazar Günü Biraraya Gelecek.

Olmert ve Abbas, Pazar Günü Biraraya Geliyor

İsrail Başbakanı Ehud Olmert ile Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistin'de kurulmasına çalışılan ulusal birlik hükümeti ile ilgili görüşmek üzere Pazar günü biraraya gelecek.

Filistin'de kurulmasına çalışılan ulusal birlik hükümetinin ele alınacağı toplantıda Filistin Devlet Başkanı Abbas'ın, İsrail Başbakanı Olmert'e birlik hükümeti kurulduğu taktirde İsrail'in tavrının ne olacağını sorması bekleniyor. Abbas'ın, İslami Cihad'ın karşı çıkması nedeniyle tarafları tedirgin ettiği bilinen İsrail ve Filistinli gruplar arasında genişletilmiş ateşkes önerisini de Olmert'e sunacağı gelen haberler arasında. Ayrıca Abbas'ın Olmert'ten bazı jestler isteyeceği de kaydediliyor. Bunların başında İsrail hapishanelerinde bulunan Filistinli tutukluların serbest bırakılması olduğu ifade edilirken, Olmert'in ofisinden yapılan açıklamalar, İsrail'in Filistin tarafına jest yapmak niyetinde olmadığını

gösterdiği şeklinde değerlendiriliyor.

(EU-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA