Olmert'ten Esad'a Doğrudan Müzakere Çağrısı

Olmert'ten Esad'a Doğrudan Müzakere Çağrısı

İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'a "Doğrudan Kendisiyle Müzakere Etme" Çağrısında Bulundu.

Olmert'ten Esad'a Doğrudan Müzakere Çağrısı

İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'a "doğrudan kendisiyle müzakere etme" çağrısında bulundu.

Ehud Olmert, El Arabiya Televizyonu'na verdiği demeçte, Beşşar Esad'a "nerede isterse" kendisiyle doğrudan müzakere etme çağrısında bulunurken, "Beşşar, sizinle doğrudan görüşmede bulunmaya hazır olduğumu biliyorsunuz, yalnızca Amerikalılar ile konuşmakta ısrar edenin kendiniz olduğunuzu da biliyorsunuz" dedi.

Olmert'in makamında bir kamerası bulunan İsrail'in özel televizyon kanalı 10 tarafından kimi bölümleri yayımlanan demeçte Olmert ayrıca, "ABD Başkanı George W. Bush, 'Ben, Esad ile Olmert arasında aracılık yapmak istemiyorum. Siz görüşmek istiyorsanız, oturun görüşün' dedi" diyerek Bush'un sözlerini de aktardı.

Olmert, Suriye Devlet Başkanı ile olası görüşmenin nerede yapılabileceğiyle ilgili bir soruya da, "Esad'ın istediği herhangi bir yerde" yanıtını verdi.

Kaynak: AA