Oliviero Toscani Design Week Turkey'de

Oliviero Toscani Design Week Turkey'de

Design Week Turkey, United Colors of Benetton, Esprit, Valentino ve Chanel gibi dev markaların yaratılmasında önemli katkıları olan Oliviero Toscani'yi ağırlayacak.

Oliviero Toscani Design Week Turkey'de

16 – 18 Kasım tarihlerinde 22 panel ve konferans, 50'den fazla konuşmacı, 19 sergi ve enstalasyon, 16 atölye çalışması, 100'ün üzerinde tasarımcı ve binlerce izleyiciyi bir araya getirecek ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle'nin ev sahipliğinde düzenlenen Design Week Turkey 2018, dünyaca ünlü iletişimci ve reklam fotoğrafçısı Oliviero Toscani'yi de ağırlayacak. Benetton, Esprit, Valentino ve Chanel gibi dev markaların yaratılmasında önemli katkıları olan Oliviero Toscani, "İnsan ve Toplum İçin Tasarım" başlıklı konuşmasında kendine özgü olağan dışı bir nitelik taşıyan reklam anlayışını katılımcılarla paylaşacak.

FİRMALARA MARKALAŞMA YOLCULUKLARINDA KATKI SAĞLIYOR

T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Design Week Turkey, açılış konuşmacılarıyla da ilgi odağı haline geldi. Pazarlama iletişimi tabanlı gerçekleştirdiği çalışmalar ve reklam kampanyaları ile Jesus Jeans, Fiorucci, Valentino, Chanel, Prenatal, Esprit, Benetton gibi firmalara markalaşma yolculuklarında büyük katkılardabulunan Oliviero Toscani, Design Week Turkey 2018'de yapacağı açılış konuşmasında deneyimlerini aktaracak. Halen United Colors of Benetton'da Art Direktör olarak görev yapan Oliviero Toscani, reklamlarında alışılagelmişin dışında bir umut farkındalık yaratabileceği toplumsal sorunları işliyor.

"İNSANLIK VE TOPLUMUN İŞLEVİ İÇİN TASARLAMAYI DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIZ"

Günümüzde tasarımın gerçek anlamını yitirerek bir moda eylemi haline döndüğünü düşünen Oliviero Toscani, artık gelinen durumun ahengin tasarımı olmadığı görüşünde. Bugünlerde tasarımın pazarlama rollerini takip ettiğini, bu nedenle de inanılmaz ya da şaşırtıcı tasarımlar üretilemediğini savunan ünlü İtalyan fotoğrafçı ve reklamcı Oliviero Toscani, "Uzun yıllar oluşan tasarım tarihinin ardından kendimizi tekrar başlangıç noktasında bulduk. İnsanlık ve toplumun işlevi için tasarlamayı düşünmek zorunda olduğumuz bir dönemdeyiz. Bu durumda modern, yeni ve çok ilginç tasarımlar üretilebilir. Umarım biz de bunu yapmaya bir an önce başlarız" ifadelerini kullanıyor.

TASARIM EKOSİSTEMİ'NİN TÜM OYUNCULARI BİR ARAYA GELECEK

Türkiye'de tasarım kültürü oluşturmak, Türkiye'nin tasarım gücünü dünyaya tanıtmak ve tasarımın ekonomideki rolünün önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Design Week Turkey 2018, Tasarım ekosisteminin tüm oyuncularının bir araya getirecek. 16-18 Kasım'da Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek etkinlikte, endüstriyel tasarımdan modaya, mimariden görsel iletişim tasarımına kadar birçok tasarım disiplini, geniş bir yelpazede ele alınacak.

Kaynak: Bültenler