Olimpos Haberleri

Olimpos haber, Olimpos son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Olimpos - 01.10.2019
Prematüre bebekler Ali ve Serap, inadına "yaşam" dedi
Hayatta kalma ihtimali düşük görülen ve Ali ile Serap ismi verilen prematüre ikizler, Olimpos Hastanesi Yenidoğan Ünitesinde tedavi altına alındı.
Olimpos - 30.09.2019
Antalya'nın 'maldivleri'nde sezon uzadı
'Deniz- kum- güneş' üçlemesinin merkezi, 640 kilometrelik sahil bandında 210'u mavi bayraklı plajın yanı sıra eşsiz koylarıyla her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist ağırlayan Antalya'da, tatilcilerin yeni rotası Kumluca ilçesi açıklarındaki Suluada oldu. Adayı, başta Adrasan olmak üzere Çıralı, Olimpos, Mavikent gibi yöredeki diğer tatil beldelerinden yaz boyunca her gün 60'a yakın tekneyle 2 binin üzerinde tatilci ziyaret ediyor.
Olimpos - 25.09.2019
Olimpos sahilinde seyyar satıcı denetimi
Kumluca ilçesindeki Olimpos sahilinde, zabıta ekiplerince seyyar satıcılara yönelik denetim gerçekleştirildi.
Olimpos - 13.09.2019
Yelkenliler akdeniz'de 45 günde 1100 mil yapacak
DADD Ralli Akdeniz 2019, 'Eski Uygarlıkların Dümen Suyunda Seyir' adlı etkinliğe 4'ü yabancı toplam 43 tekne katılıyor. Akdeniz yolculuğuna 1 Eylül'de, Marmaris Orhaniye'deki Martı Marina'da başlayan yelkenliler, Dalyan, Fethiye, Kaş, Demre, Finike, Olimpos, Çıralı, Kemer, Antalya Körfezi'ni takiben Alanya'ya ulaştı.
Olimpos - 13.09.2019
Dha yurt bülteni - 4
Okullar Açıldı Obalar Toplandı Görüntü Dökümü ---- Obaların bulunduğu alanın drone görüntüsü Traktöre bağlanan obanın götürülmesi Obaların görüntüsü Ali Gök obasını toplarken görüntüsü RÖP 1: Ali Gök Ali Gök topladığı obasını götürürken görüntüsü Boşaltılan obaların görüntüsü RÖP 2: Durali Karakaya RÖP 3: Lütfü Karakaya Detaylar 307 MB -- 02.46 // HD Haber: İbrahim LALELİ-Kamera: Mehmet KILIÇASLAN/ANTALYA, ================== Yelkenliler Akdeniz'de 45 günde 1100 mil yapacak Yelkenli tekne denizcilerinin 2017 yılında İstanbul merkezli oluşturduğu Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği (DADD), üç yıldır düzenlenen Karadeniz rallisi etkinliklerinin ardından bu yıl ilk defa Akdeniz'e açıldı. Marmaris'ten başlayıp İskenderun ve Kıbrıs kıyılarına geçecek 43 yelkenli, 45 günde 1100 deniz mili yapacak.  DADD Ralli Akdeniz 2019 'Eski Uygarlıkların Dümen Suyunda Seyir' adlı etkinliğe, 4'ü yabancı toplam 43 tekne katılıyor. Akdeniz yolculuğuna 1 Eylül'de Marmaris Orhaniye'deki Martı Marina'da başlayan yelkenliler, Dalyan, Fethiye, Kaş, Demre, Finike, Olimpos, Çıralı, Kemer, Antalya Körfezi'ni takiben Alanya'ya ulaştı.
Olimpos - 29.08.2019
Macera, tarih, doğa, keşif ve yepyeni bir deneyim için: Likya Yolu
GÜZERGAHINIZI SİZ BELİRLEYİN… Bu noktada Likya Yolu'nu yürümeye karar verdiğiniz mevsimi de iyi seçmeniz gerekiyor. Yaz sıcakları sizi bunaltabileceği için bu uzun yürüyüş en iyi ilkbahar ve sonbaharda kat edilebilir. Peki, Likya Yolu konuklarına neler vaat ediyor. Likya Yolu üzerinde ortalama 19 tane antik kent bulunuyor. Baştan sona yürümeyi planlayanlar, kadim medeniyetlerin izlerini görme imkanı yakalarken belirlenen rotaya göre;Pınara Ören Yeri, Letoon Antik Kenti, Xanthos Antik Kenti, Antiphellos Antik Kenti, Simena Antik Kenti, Myra Antik Kenti, Olimpos Antik Kenti ve Phaselis Antik Kenti görülmeye değer yerlerden birkaçı olarak karşımıza çıkıyor.
Olimpos - 26.07.2019
Antalya'da "Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali" başladı
Antalya'nın Kumluca ilçesinde bu yıl dördüncüsü düzenlenen "Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali" başladı.
Olimpos - 26.07.2019
Çıralı'da bayram doluluğu sevindirdi
Kemer ilçesi Olimpos Beydağları Milli Parkı sınırlarında yer alan Çıralı, 3 kilometreyi aşan sahili, tarihi ve doğal güzellikleriyle Antalya, en fazla tercih edilen turizm merkezleri arasında yer alıyor.
Olimpos - 24.07.2019
Caretta carettaların zorlu yolculuğu Çıralı'da başladı
Ulupınar Çevre Koruma Geliştirme ve İşletme Kooperatifi Başkanı ve Ulupınar Muhtar Habip Altınkaya da şunları söyledi: "Geçen yıla göre yavru sayısında düşüşümüz var. Hava şartlarından olabilir. 82 yuva tespit edildi. Artık yavru çıkışları da başladı. Yuvaları açma nedenimiz sıkışan, altta kalan yavruları çıkarmak, yumurta sayısını öğrenmekti. Embriyoları raporluyoruz ardından Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü'ne gönderiyoruz. Orada istatistikler tutuluyor, ona göre tedbirlerini arttırıyorlar. Doğa için, çevre için herkes burada. Çıralı'daki tatil yapan meraklı insanlar da bu doğaüstü olaya şahitlik ediyorlar. Bunları gören çocukların çevreye karşı duyarlılığı artırıyor. Olimpos'da da yaptığımız koruma ve izleme çalışmaları sayesinde 10 yuva oluştu.
Olimpos - 24.07.2019
DHA YURT BÜLTENİ-2
Ulupınar Çevre Koruma Geliştirme ve İşletme Kooperatifi Başkanı ve Ulupınar Muhtar Habip Altınkaya da şunları söyledi: "Geçen yıla göre yavru sayısında düşüşümüz var. Hava şartlarından olabilir. 82 yuva tespit edildi.  Artık yavru çıkışları da başladı. Yuvaları açma nedenimiz sıkışan, altta kalan yavruları çıkarmak, yumurta sayısını öğrenmekti. Embriyoları raporluyoruz ardından Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü'ne gönderiyoruz. Orada istatistikler tutuluyor ona göre tedbirlerini arttırıyorlar. Doğa için çevre için herkes burada. Çıralıdaki tatil yapan meraklı insanlar da bu doğaüstü olaya şahitlik ediyorlar. Bunları gören çocukların çevreye karşı duyarlılığı artırıyor. Olimpos'da da yaptığımız koruma ve izleme çalışmaları sayesinde 10 yuva oluştu.
Olimpos - 24.07.2019
Yavru carettalar denizle buluştu
Altınkaya, bu yıl yaptıkları koruma çalışmaları sayesinde Olimpos'ta da 10 yuvanın oluştuğunu, bu yuvalardaki yavruların da ilerleyen dönemde denizle buluşacağını belirtti.
Olimpos - 10.07.2019
Kumluca'da seyyar satıcı denetimi
Kumluca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince, Olimpos sahilinde seyyar satıcılara yönelik denetim yapıldı.
Olimpos - 10.07.2019
Maldivler değil Suluada
MALDİVLER'E BENZETİLİYOR Suluada, Akdeniz açıklarında başta Adrasan olmak üzere Çıralı, Olimpos, Mavikent gibi yöredeki diğer tatil beldelerinden bu yaz sezonunun en çok tekne turu yapılan alanı oldu.
Olimpos - 10.07.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 5
MALDİVLER'E BENZETİLİYOR Suluada, Akdeniz açıklarında başta Adrasan olmak üzere Çıralı, Olimpos, Mavikent gibi yöredeki diğer tatil beldelerinden bu yaz sezonunun en çok tekne turu yapılan alanı oldu.
Olimpos - 20.06.2019
Antalya'da büyük orman yangınlarının yaraları sarıldı
Antalya'nın alternatif turizm bölgelerinden biri olan ve daha küçük işletmelerin yer aldığı Adrasan- Olimpos bölgesinde ise 2016 yılında orman yangını çıktı.
Olimpos - 20.06.2019
Turizmin başkenti Antalya yangın sezonuna hazır
Kentteki ormanlık alanlar ile daha önce büyük yangınlar nedeniyle kül olduktan sonra ekiplerin çalışması sonucu yeniden yeşillendirilen Manavgat Taşağıl bölgesi ile Adrasan-Olimpos'u havadan inceleyen Antalya Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici, yangın sezonuna girdiklerini söyledi.
Olimpos - 20.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 2
Antalya'nın Manavgat ve Serik ilçesi arasındaki Taşağıl bölgesinde, 11 yıl önce Türkiye tarihinin en büyük orman yangınlarından biri meydana geldi. 5 gün kesintisiz süren yangında, 16 bin hektarlık ormanlık küle döndü. 1 yıl boyunca yanan bölgeyi temizleyen ormancılar, büyük acıların yaşandığı bölgeye binlerce ağaç dikti.  Antalya'nın alternatif turizm bölgelerinden biri olan ve daha küçük işletmelerin yer aldığı Adrasan-Olimpos bölgesinde ise 2016 yılında orman yangını çıktı.
Olimpos - 10.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 10
Görüntü Dökümü: -------------- -Kapadokya'da bulunan yerli ve yabancı tursitlerden görüntü -Genel detay Süre: 1.23-154 MB Haber-Kamera: NEVŞEHİR,DHA ===================== 9 deniz kaplumbağasının ölüm nedeni insan kaynaklı Antalya'nın Çıralı, Olimpos ve Mavikent sahillerinde, 2,5 ayda 9 caretta ve yeşil deniz kaplumbağası ölüsü bulundu.
Olimpos - 10.06.2019
Trafikte makas atan TIR'ın görüntüsü kamerada
Polisi harekete geçiren görüntüler, Antalya'nın Kemer ilçesi ile Kumluca ilçesi arasındaki Olimpos karayolu üzerinde çekildi.
Olimpos - 10.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 9
Polisi harekete geçiren görüntüler, Antalya'nın Kemer ilçesi ile Kumluca ilçesi arasındaki Olimpos karayolu üzerinde çekildi.
Olimpos - 10.06.2019
9 deniz kaplumbağasının ölüm nedeni insan kaynaklı
ANTALYA'nın Çıralı, Olimpos ve Mavikent sahillerinde, 2,5 ayda 9 caretta ve yeşil deniz kaplumbağası ölüsü bulundu.
Olimpos - 10.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 8
Görüntü Dökümü ---------------------- -Gölcük, Abant ve Yedigöller'den görüntüler Süre: 03.31-Boyut: 393.8 MB Haber-Kamera: Murat KÜÇÜK/BOLU, ============================================= 2)9 DENİZ KAPLUMBAĞASININ ÖLÜM NEDENİ İNSAN KAYNAKLI ANTALYA'nın Çıralı, Olimpos ve Mavikent sahillerinde, 2,5 ayda 9 caretta ve yeşil deniz kaplumbağası ölüsü bulundu.
Olimpos - 10.06.2019
9 DENİZ KAPLUMBAĞASININ ÖLÜM NEDENİ İNSAN KAYNAKLI
ANTALYA'nın Çıralı, Olimpos ve Mavikent sahillerinde, 2,5 ayda 9 caretta ve yeşil deniz kaplumbağası ölüsü bulundu.
Olimpos - 10.06.2019
9 DENİZ KAPLUMBAĞASININ ÖLÜM NEDENİ İNSAN KAYNAKLI
ANTALYA'nın Çıralı, Olimpos ve Mavikent sahillerinde, 2,5 ayda 9 caretta ve yeşil deniz kaplumbağası ölüsü bulundu.
title