Olimpos Haberleri

Olimpos haber, Olimpos son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Olimpos - 11.12.2016
Dha Yurt Bülteni-3
Türkiye'nin farklı bölgelerinde faaliyet gösteren AKUT ekiplerinin arama kurtarma konusunda var olan bilgilerinin pekiştirilmesi, eksiklerin giderilmesi ve ekibe yeni katılan üyelerin bilgi birikim ve tecrübe kazanmasını sağlamak amacıyla Kumluca'ya bağlı Olimpos mevkiinde arama kurtarma eğitimi başladı.
Olimpos - 11.12.2016
Akut Gönüllüleri Eğitime Alındı
Türkiye'nin farklı bölgelerinde faaliyet gösteren AKUT ekiplerinin arama kurtarma konusunda var olan bilgilerinin pekiştirilmesi, eksiklerin giderilmesi ve ekibe yeni katılan üyelerin bilgi birikim ve tecrübe kazanmasını sağlamak amacıyla Kumluca'ya bağlı Olimpos mevkiinde arama kurtarma eğitimi başladı.
Olimpos - 10.12.2016
Akut'un Eğitimleri Antalya'da Başladı
AKUT'un, Olimpos Mahallesi mevkisinde düzenlediği ve 3 gün sürecek eğitimlere Türkiye'nin farklı bölgelerinden 21 ekipten 150 kişi katıldı.
Olimpos - 19.11.2016
Turizmin Sönmeyen Ateşi "Yanartaş"
Milli Park Bölge Müdürlüğünün Yanartaş'a çıkılan merdivenleri onaracağını ve daha güvenli hale getireceğini bildiren Köylüoğlu, şöyle konuştu: "Yukarıya çıkılan merdivenler bakımdan geçirilecek. İnşallah 2017 Mart-Nisan gibi yapılır. Çünkü buranın temizliğine ve doğal güzelliğine hepimizin ihtiyacı var. Turizm demek otel yapmak demek değil. Doğa turizminin örneği İtalya, İspanya gibi ülkelerde var. Çıralı ve Yanartaş'ta ekotarım ve ekoturizm bakımından örnek bir yer. Gelecek yıl hedefimiz 100 civarında turist ağırlamak. Daha çok Rus, Alman ve İngiliz turistler geliyor. Beklentimiz yüksek. Yanartaş, turizmin sönmeyen ateşi. İnşallah gelecek yıl her şey daha güzel olacak." Balayı tatilinde Yanartaş'ı gördüler Balayı tatili için Bursa'dan Kemer'e gelen ve Yanartaş'ı ziyaret eden Uğur ve Ceren Cengiz çifti de Yanartaş'ı çok beğendiklerini söyledi. Ceren Cengiz, amaçlarının Olimpos'ta tatil yapmak olduğunu ancak rivayete göre ilk olimpiyat ateşinin yandığı Yanartaş'ı görmeye geldiklerini kaydetti.
Olimpos - 28.10.2016
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu Açıklaması
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, "Ülkemizde 3,5 yıldır açık bir şekilde gördüğümüz savaşın yüzyıllardan bu tarafa bir tek nedeni var. Bu savaşın adı Olimpos Dağı'nın çocuklarıyla Hira Dağı'nın çocukları arasındaki savaş.
Olimpos - 13.10.2016
Nobel Edebiyat Ödülü'nün Sahibi Bob Dylan Oldu
Tek bir eserle ödüle layık görülenler Nobel Edebiyat Ödülü, yazarın tüm eserleri için veriliyor. Ancak Nobel Komitesi, ödüle layık görülen 112 yazardan dokuzunda ödülü açıklarken yazarların eserlerinden sadece birinden bahsetti. Bu yazarlar ve eserleri şöyle: "Theodor Mommsen - "Roma Tarihi" (1902), Carl Spitteler - "Olimpos'ta Bahar" (1919), Knut Hamsun - "Toprak Yeşerince" (1920), Wladyslaw Reymont - "Genç Polonyalılar" (1924), Thomas Mann - "Buddenbrooks" (1929), John Galsworthy - "Forsyte Destanı"(1932), Roger Martin Du Gard - "Les Thibault" (1937), Ernest Hemingway - "Yaşlı Adam ve Deniz" (1954) ve Mihail Şolokov - "Ve Durgun Akardı Don" (1965).
Olimpos - 30.09.2016
Dünya Çocukları Antalya ile Tanışıyor" Projesi
Öte yandan, Başbakanlık Tanıtım Fonu tarafından desteklenen "Dünya Çocukları Antalya ile Tanışıyor Projesi" kapsamında kaleme alınan 7 kitapta, Kaleiçi, Alanya, Manavgat, Kurşunlu, Olimpos, Çıralı, Tahtalı, Antalya Müzesi, Konyaaltı, Myra, Demre, Kekova, Aspendos, Perge, Side, Karain Mağarası ve Termesos'ta geçen hikayeler yer alıyor.
title