Haberler » Spor » Haber

Olimpiyatlarda Madalya Alan Sporcular Olimpiyat Pastasını Kesti

Osman Erol Bildiriyor - Pekin'de Devam Eden 29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda Madalya Alan Türk Sporcular TRT'nin Düzenlediği Kokteylde Olimpiyat Pastasını Beraber Kesti.

Olimpiyatlarda Madalya Alan Sporcular Olimpiyat Pastasını Kesti

Osman Erol Bildiriyor - Pekin'de devam eden 29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda madalya alan Türk sporcular TRT'nin düzenlediği kokteylde olimpiyat pastasını beraber kesti.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay'ın önderlerinde kesilen pasta davetlilere dağıtıldı. Güreşte altın madalya alan Ramazan Şahin, atletizmde 2 gümüş madalya alan Elvan Abeylegesse, tekvandoda gümüş madalya alan Azize Tanrıkulu, yine tekvandoda bronz madalya alan Servet Tazegül ve diğer sporcularla federasyon başkanlarının katıldığı kokteyl renkli görüntülere sahne oldu.

Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin'in başını çektiği ve Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi'nin de aralarında bulunduğu bir grup, türkü söyledi ve Türkiye lehine tezahüratta bulundu.

TRT Haber Müdürü Yüksel Değercan, olimpiyatların bitimine doğru Türk dünyasını, olimpiyatlarda madalya alan Türk sporcuları ve basın mensuplarını bir araya getirmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Değercan, TRT'nin diğer televizyonların 600 kişiyle yaptığı işi, hiç aksama olmadan 50 kişilik kadrosuyla gerçekleştirdiğine dikkat çekti. Pekin'deki TRT çalışanların son derece özveriyle işlerini yaptıklarını anlatan Değercan, tüm çabalarının Olimpiyat Oyunlarını en iyi şekilde aktarmak olduğunu ve bunu başarmaktan dolayı da ayrıca sevinçli olduklarını dile getirdi.

Öte yandan boksta bronz madalyayı garantileyen 57 kiloda Yakup Kılıç, bugün madalyasını törenle aldı.

(CİHAN)