Olimpiyat Oyunları Öncesinde Halil Mutlu Şoku

Sakatlığı Nükseden Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Rekortmen Halterci Halil Mutlu'nun, 2008 Pekin Olimpiyatları'na Katılmayacağı Öğrenildi.

Olimpiyat Oyunları Öncesinde Halil Mutlu Şoku

Sakatlığı nükseden Dünya ve Olimpiyat şampiyonu rekortmen halterci Halil Mutlu'nun, 2008 Pekin Olimpiyatları'na katılmayacağı öğrenildi.

İHA muhabirinin aldığı bilgiye göre milli halterci Halil Mutlu, Pekin Olimpiyatları'na katılamayacak. Bugüne kadar 3 kez olimpiyat altın madalyası kazanan ve 4. kez bunu başararak tarihe geçmek için çalışan Halil Mutlu'dan kötü haber geldi. Arka adalesindeki sakatlığı nükseden Halil Mutlu'nun olimpiyat oyunlarına katılamayacağı öğrenildi. Yaşadığı sakatlığın Halil Mutlu'nun performansını büyük ölçüde etkilediği ve milli haltercinin bu kararı alarak, bunu yakın çevresiyle paylaştığı iddia edildi. Milli haltercinin, kendisini antrenmanlarda denediği ancak sakatlığının kendisini engellediği kaydedildi. Uzun bir aradan sonra bu sene katıldığı Avrupa Şampiyonası'nda da istediği dereceleri yapamayan Halil Mutlu'nun az da olsa umudunun olduğu ve 35 yaşındaki rekortmen haltercinin kesin kararını 10 gün içinde kamuoyuna duyuracağı öğrenildi.

(EKO-MFS-S)