Ölen Eşini Yiyen Köpeğini Bulan Alman Kadın Gözyaşlarına Boğuldu

Ölen Eşini Yiyen Köpeğini Bulan Alman Kadın Gözyaşlarına Boğuldu

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde Ölen Eşini Yiyen ve Daha Sonra Sokağa Çıkarak Kayıplara Karışan Penelope Adlı Köpeğini Arayan Alman Kadın, Basın Mensupları Tarafından Bulunan Köpeğini Gördüğünde Gözyaşlarına Boğuldu. Alman Kadın 2 Gündür Dışarıda Kalan Köpeğine İlk İş Olarak Bakkaldan Ekmek Alıp Yedirdi. Ardından İse Veterinere Götürerek İğne Yaptırdı.

Ölen Eşini Yiyen Köpeğini Bulan Alman Kadın Gözyaşlarına Boğuldu

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde ölen eşini yiyen ve daha sonra sokağa çıkarak kayıplara karışan Penelope adlı köpeğini arayan Alman kadın, basın mensupları tarafından bulunan köpeğini gördüğünde gözyaşlarına boğuldu. Alman kadın 2 gündür dışarıda kalan köpeğine ilk iş olarak bakkaldan ekmek alıp yedirdi. Ardından ise veterinere götürerek iğne yaptırdı.

Alanya İlçesi Avsallar Beldesi'nde yaşayan 47 yaşındaki Alman Matthias Bernhard Lohr, 1 hafta önce kilise nikahı ile evlendiği eşi Doris Lohr ile kavga etti. Doris Lohr 18 Şubat tarihinde evi terk ederken, Matthias Bernhard, 2 ay önce sokakta bulduğu ve Penelope ismini verdiği sokak köpeği ile evde tek başına yaşamaya başladı. Midesinden rahatsız olan ve 19 Şubat tarihinde Almanya'ya tedavi için gitmeye hazırlanan Matthias Bernhard, aynı günün gecesi rahatsızlanarak hayatını kaybetti.

Almanya'da 1 hafta kaldıktan sonra telefonlarına yanıt vermeyen eşi Matthias'ı merak eden Doris, Alanya'ya döndü. Dün gece Avsallar'daki evlerine gelen Alman kadın, eşinin büyük bölümü parçalanmış ve kokmuş cesediyle karşılaştı. Olay jandarma ekiplerine haber verildi. Ekipler, salondaki koltuğun üzerinde parçalanmış halde bulunan cesedi, ölüm nedeninin anlaşılması amacıyla Antalya Adli Tıp Kurumu'na gönderdi. Yapılan otopside, Alman Matthias'ın alkol komasından öldüğü, cesedinin aç kalan köpeği tarafından parçalandığı anlaşıldı. Şahsın baş, boyun ve göğsünün büyük bir kısmının köpek tarafından yendiği belirlendi.

Basın mensupları tarafından bulunan köpeğini gören Doris Lohr, gözyaşlarına boğuldu. Doris'in ilk işi ise bakkaldan ekmek alıp köpeğini doyurmak ve ardından köpeğini veterinere götürerek iğne yaptırmak oldu. Alman şahsın ayrı yaşadığı eşi Doris Lohr, "Ben eve geldiğimde çok pis bir koku vardı ve köpeğimiz hemen kendini dışarı attı, kayıplara karıştı. 2 gündür onu arıyordum" dedi.

Hayvanı kontrol eden veteriner Osman İncekara, meslek hayatında ilk kez bir köpeğin insan yediğini gördüğünü söyleyerek, "Genel durumu iyi ancak zoolos yani insandan hayvana geçebilecek hastalıklar yönünden değerlendirmek için 3 gün boyunca gözetim altında tutulacak, aynı zamanda tahlilleri yapılacak" diye konuştu.

(RY-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA