Öldürülmüş Olarak Bulunan Genç Kızın Katil Zanlıları Yakalandı

Öldürülmüş Olarak Bulunan Genç Kızın Katil Zanlıları Yakalandı

Balıkesir'de, Bir Süre Önce Öldürülüp Cesedi Çalılıklara Atılmış Halde Bulunan Genç Kızın Katil Zanlıları, Jandarmanın Gerçekleştirdiği Başarılı Bir Operasyon Neticesinde Yakalandı. Olayla İlgili Gözaltına Alınan 4 Kişiden 2'si Tutuklandı.

Öldürülmüş Olarak Bulunan Genç Kızın Katil Zanlıları Yakalandı

Balıkesir'de, bir süre önce öldürülüp cesedi çalılıklara atılmış halde bulunan genç kızın katil zanlıları, jandarmanın gerçekleştirdiği başarılı bir operasyon neticesinde yakalandı. Olayla ilgili gözaltına alınan 4 kişiden 2'si tutuklandı.

İl Jandarma Komutanlığı'ndan verilen bilgiye göre, 10 Kasım tarihinde Akçakaya köyü (Kesirven) yakınlarındaki Işıklı mevkiinde çalılıklar arasında öldürülmüş olarak bulunan 21 yaşındaki Derya Aktaş'ın cinayete kurban gittiği belirlendi. Bursa Adli Tıp Kurumu'nun ölümün boğularak gerçekleştiğini tespit etmesi üzerine yapılan operasyonlarda, F.T. (18), Dilek S. (21), H.T. (18) ve Arif Ç. (35) isimli 4 kişi Derya Aktaş'ı kasten öldürmek suçundan gözaltına alındı. Adli makamlara sevk edilen şahıslardan F.T.

ve Dilek S. isimli bayanlar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, H.T. ve Arif Ç. ise tutuklanarak Balıkesir Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

(YU-OK-Y)

Kaynak: İHA