Öldü Sanılan At Suyla Kendine Geldi

Öldü Sanılan At Suyla Kendine Geldi

Bursa'da atların bulunduğu ahırlarda çıkan yangında öldü sanılan bir at su sıkılmasının ardından kendine geldi.

Öldü Sanılan At Suyla Kendine Geldi

Bursa'da atların bulunduğu ahırlarda çıkan yangında 3 tay telef oldu. Öldü sanılan bir at ise su sıkılmasının ardından kendine geldi.

Edinilen bilgiye göre, Soğanlı Mahallesi'nde odun depolarının arkasındaki barakada yaşayan 49 yaşındaki Yeter ve 55 yaşındaki Hamit Y. çiftinin ahırında yangın çıktı. OÇiftin olayı farketmesi de çok enteresan oldu. Köpekleri kavga eden çift hayvanları ayırmak için dışarı çıktığı sırada yangını fark etti.

Yangını fark eden çift hemen itfaiyeyi aradı ve olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını fazla büyümeden söndürdü. Ahırın içerisinde bulunan Efe, Garip ve Fatmagül isimli hayvanlar telef oldu. Atlarını yerde ölü şekilde gören Yeter Y. göz yaşlarına hakim olamadı.

Veteriner ekiplerinin olay yerine zamanında gelmemesi üzerine bir vatandaşın tavsiyesi üzerine yerde yanmış şekilde yatan ata itfaiye ekipleri su tuttu. Suyun tutulmasıyla 15 dakika sonra kendine gelen Bulut isimli atın ayaklanıp yürümesi dikkat çekti. Yürüyen ata sahipleri yanıklarının soğuması için su döktü.