Olay Hakim İstifa Etti - Haberler
Haberi Paylaş

Olay Hakim İstifa Etti

AA - Haberler | Yerel
Olay Hakim İstifa Etti

Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz, Milletvekili Adaylığı İçin Emekli Oldu.

Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz, milletvekili aday adaylığı için emekli oldu.

AA muhabirine açıklama yapan Kaçmaz, emeklilik kararı aldığını ancak şu an için herhangi bir siyasi partiden de teklif almadığını söyledi.

Kaçmaz, yaşanan süreçte yorulduğunu ve dinlenmek istediğini ifade etti.

GÜL'ÜN YARGILANMASINI İSTEMİŞTİ

Osman Kaçmaz, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 'Kayıp Trilyon' davasından yargılanması kararına imza atmıştı. Kaçmaz'ın bu kararına Adalet Bkanlığı karşı çıkıp dosyayı Yargıtay'a götürmüştü.

Osman Kaçmaz ayrıca HSYK üyeliğine aday olmuş, YARSAV tarafından desteklenmiş ama kazanamamıştı.

Kaçmaz ayrıca Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kişilik haklarına zarar verdiği iddiasıyla dava açmış ancak davalar reddedilmişti.

Kaçmaz hakkındaki bir ilginç haberise Hatay'da kaldığı otele yabancı uyruklu kadınların alıkonulduğu ve uyuşturucu kullanıldığı ihbarıyla odasına baskın düzenlenmesiydi. Osman Kaçmaz, baskın sırasında kullanılan savcılık imzalı arama emrinin hukuki temeli olmadığını ve baskını gerçekleştiren polislerin de suç işlediğini söyleyerek mahkemeye başvurmuştu.

Kaçmaz'ı gündeme getiren bir diğer olay ise "telekulak" iddialarıyla ilgili Emniyet, MİT ve İletişim Başkanlığı yöneticileri hakkında verilen takipsizlik kararını kaldırmasıydı.

Sincan Ağır Ceza Mahkemesi ayrıca dinleme kararı veren 23 hakim hakkındanda da "adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs" suçundan işlem yapılmasını istemişti.

Adalet Bakanlığı daha önce Kaçmaz'ın meslekten ihracını istemiş ancak HSYK bu isteği geri çevirmişti.

Kaçmaz ayrıca görevini kötüye kullandığı ve soruşturmanın gizliliğini ihlal ettiği iddiasıyla Yargıtay 4'ncü Ceza Dairesi'nde yargılanmıştı.

TOKİ BAŞKANI BAYRAKTAR DA BIRAKTI

Milletvekilliği adaylığı için bürokrat cephesinden peş peşe istifa haberler i geliyor. Milletvekilliği adaylığı için istifa eden isimlerden birisi de TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar.

Türkiye'nin en gözde kurumlarının birisinin tepesinde bulunan Bayraktar istifa ederek AKP'den milletvekili adayı olacak.

BU AKŞAM SAAT 17.00'A KADAR İSTİFA EDEBİLECEKLER

12 Haziran'da yapılacak olan milletvekilliği seçimlerine az bir zaman kala milletvekili aday adayı olmak isteyen ve yasa gereği görevlerinden ayrılmak zorunluluğu bulunan kamu görevlilerin sayısında artış yaşanıyor. İstifa eden kamu görevlilerinin büyük çoğunluğunun milletvekili aday adaylığı için tercihi AK Parti oldu.

Milletvekili genel seçimlerinde aday olacak kamu görevlileri, istifa ve emeklilik dilekçelerini kurumlarına vermeye devam ediyor. Yüksek Seçim Kurulu, aday olacak kamu görevlilerinin bugün saat 17.00'ye kadar emeklilik veya istifa dilekçelerini kurumlarına vermeleri gerektiği yönünde karar almıştı.

BUGÜNE KADAR İSTİFA EDEN BÜROKRATLAR

Eski İstanbul Valisi, Kamu Düzeni ve Güvenliği (KDG) Müsteşarı Muammer Güler, AK Parti'den aday adayı olacak.

Erzurum Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden 13'üncü kez alınarak Kars'a tayin edilen 44 yıllık eğitimci Fevzi Budak, MHP'den milletvekili aday adayı olacak

Türkiye'nin Melburn Konsolosu Vahit Özdemir AK Parti'den Nevşehir milletvekilliği aday adayı olacak

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Yücesoy, AK Parti'den milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulunmak üzere görevinden istifa etti.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Vekili Prof. Dr. İlhan Yerlikaya,

Orman Genel Müdürü Osman Kahveci

Ankara Emniyet Müdürlüğünde Şube Müdürü Alparslan Gürgenç

Sağlık Bakanlığı İletişim Koordinatörü/Daire Başkanı Osman Güzelgöz

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Şanal Tosun

Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumunda Personel Daire Başkanı Dr. İdris Karakuş

Türkiye Kamu-Sen Gene

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım