Olağanüstü Öyküler Filmi

Olağanüstü Öyküler Filmi
Haberler.com - Haberler | Güncel

Olağanüstü Öyküler filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Olağanüstü Öyküler filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

İlk Bölüm Metzengerstein : Ortaçağda genç kontes Frederica (Jane Fonda) kendisine miras kalan Metzengerstein şatosunda sefahat dolu bir hayatı sürdürmektedir. Zevk düşkünü, sadist ve kaprisli bir kadın olan kontes önüne gelenle yatıp kalkan dişi bir Caligula'dır adeta. Ormanda gezinirken ayağı bir kapana sıkışan kontesi aralarında uzun yıllardır husumet olduğu için görüşmedikleri kuzeni Baron Wilhelm (Peter Fonda) kurtarır. Bir görüşte aşık olduğu bu ağırbaşlı ve ciddi kuzenin, kontese aynı ilgiyi duymaması ve onu reddetmesi kontesi çılgına çevirir. Öç almak için Wilhelm'in atlarının bulunduğu ahırı ateşe verir. En sevdiği atını yangından kurtarmak için ahıra dalan Baron bir daha oradan çıkamaz. Bir süre sonra yanına kimseyi yaklaştırmayan siyah bir at kontesin şatosuna çıkagelir.

İkinci Bölüm William Wilson: Avusturya'lı sadist bir askeri okul öğrencisi olan William Wilson (Alain Delon) sınıf arkadaşlarına uyguladığı acımasız işkencelerle ün salmıştır. Bu işkence törenlerinden birinde tıpa tıp kendisine benzeyen, adı bile aynı olan bir çocuk ortaya çıkar ve onun eylemlerine engel olmaya başlar. Kendi benzerini boğmaya kalktığı için okuldan kovulan Wilson yazıldığı tıp fakültesinde de işkencelerine devam eder, ama yine benzeri ortaya çıkarak onu engeller. Bu kez fakülteyi de bırakarak orduya katılır. Giuseppina (Brigitte Bardot) adlı bir kadınla oynadığı kumarı hile yaparak kazanır ancak her yerde onu izleyen ikizi tekrar ortaya çıkarak onun sahtekarlığını açığa çıkarır.

Üçüncü Bölüm Toby Dammit: Eski Shakespeare oyuncusu İngiliz Toby Dammit (Terence Stamp) alkol bağımlılığı yüzünden mesleğini kaybetmek üzeredir. Ücret yerine Ferrari marka araba alacağı bir İtalyan film projesini kabul ederek Roma'ya gelir. Bir TV röportajında tanrıya inanmadığını, ama şeytana inandığını ifade eder. Şeytanı sürekli olarak hayallerinde gördüğü topunu zıplatan bir kız çocuğu şeklinde tanımlar. Rol aldığı film tamamlanınca kendisine verilen arabaya sarhoş bir şekilde binerek hız yapmaya başlar. Yıkılmış bir köprüye doğru hızla yaklaşan Dammit uyarılara rağmen yıkık köprüyü geçmeye çalışır.

Yönetmen: Roger Vadim, Louis Malle, Federico Fellini

Senaryo: Louis Malle, Edgar Allan Poe, Pascal Cousin, Roger Vadim, Edgar Allan Poe

Oyuncular: James Robertson Justice, Terence Stamp, Jane Fonda, Alain Delon, Brigitte Bardot

Filmin Türü: Gerilim, Gizem,

Orijinal Adı: Histoires Extraordinaires, Spirits of the Dead

Yapımcı Firma: Les Films Marceau

Yapım Yılı: 1968

Yapım Ülkesi: Fransa, İtalya

Orijinal Dili: Fransızca, İtalyanca, İngilizce

Filmin Süresi: 121 dk.

Vizyon Tarihi: 01.05.1969

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

Son Dakika Haberleri

Büyük gerçek 10 yıl sonra ortaya çıktı! Sağ kolu, Kaddafi'nin ölmeden önceki son planını anlattı18 yıllık eşinden boşanan kadın, site bahçesinde davul zurna çaldırıp göbek attıGalatasaray'da Burak Elmas ipi göğüsledi! İşte yeni Başkan'ın kulübü ayağa kaldıracak vaatleriSezgin Baran Korkmaz, ABD'nin talebiyle Avusturya'da tutuklandıBakan Pakdemirli çiftçilere yapılan desteği bu sözlerle anlattı: 100 bin lira hibe veriyoruz, bunu baba oğluna yapmazSezgin Baran Korkmaz, ABD'nin talebiyle Avusturya'da tutuklandıGalatasaray'da Fatih Terim'i seçim vaadi olarak gösterenler oyların yüzde 87'sini aldıBüyük gerçek 10 yıl sonra ortaya çıktı! Sağ kolu, Kaddafi'nin ölmeden önceki son planını anlattıMazbata beklenmeyecek! Burak Elmas, 21 Haziran'da Fatih Terim'i göreve getiriyorDışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Ermeni terör örgütüne inat diplomat oldumBabalar günü sözleri ve mesajları! En güzel babalar günü mesajları, en güzel ve duygusal babalar günü sözleri nelerdir?20 Haziran burç yorumları - Günlük burç yorumları 20 Haziran 2021! Bugün günlük yükselen burç yorumları 20 Haziran 2021!20 Haziran burç yorumları - Günlük burç yorumları 20 Haziran 2021! Bugün günlük yükselen burç yorumları 20 Haziran 2021!20 Haziran Pazar İstanbul elektrik kesintisi! İstanbul'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler İstanbul'da elektrik ne zaman gelecek?Tarihte bugün ne oldu? 20 Haziran tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olaylar oldu? İşte, 20 Haziran'da yaşananlar! Tarihte bugün ya
title