Okullarda Karne Heyecanı

Okullarda Karne Heyecanı
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Van, Hakkari, Bitlis ve Muş'ta öğrenciler, karne almanın sevincini yaşadı.

Van, Hakkari, Bitlis ve Muş'ta öğrenciler, karne almanın sevincini yaşadı.

Van Valisi İbrahim Taşyapan, Edremit ilçesindeki Salih Yıldız İlköğretim Okulu öğrencilerine karnelerini dağıttı.

Kentte 320 bin öğrencinin karne aldığını belirten Taşyapan, eğitimle ilgili sorunları çözmek için gayret ettiklerini söyledi.

Kentte terör örgütü PKK mensuplarının okullara saldırmasına tepki gösteren Taşyapan, "Bazı kendini bilmezler, okullarımızı yaktı. Onu yakan zihniyet, 'toplumun temelini yakıyor' demektir. Onları da inşallah toplum olarak ıslah edeceğiz. Başka çaremiz yok. Eğitim yuvaları, bilim ve terbiye yuvalarıdır, toplumun geleceğine gençleri hazırlayan yerlerdir. Buraları yakanlar, toplumun geleceğinden ümidi olmayan, gençleri de gelecekte başka yerlerde görmek isteyenlerdir. Devletimiz, milletimiz genel olarak yine sağduyuya hakim olacak ve gençlerimizi gelecekte dünyanın diğer insanlarıyla yarışır hale getireceğiz." diye konuştu.

AK Parti Van Milletvekili Beşir Atalay da Şehit Jandarma Pilot Yüzbaşı Yusuf Turgut İlkokulunda öğrencilere karnelerini verdi.

Atalay, gazetecilere yaptığı açıklamada, kente yeni bir üniversite kurulacağını belirterek, "Van Zehra Üniversitesinin kurulmasıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bu konu hükümet tasarısı olarak Meclis'e geldi. İnşallah yasama yılı bitmeden yetişirse Meclis'ten çıkar." ifadelerini kullandı.

Hakkari

Hakkari'de 387 okulda 65 bin 468 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Kent merkezindeki Cumhuriyet İlk ve Ortaokulunda karne dağıtan Vali Cüneyit Orhan Toprak, öğrencilerle sohbet ederek, güzel bir tatil geçirmelerini diledi.

Toprak, "İnşallah notlarınız güzeldir, daha da güzel olacaktır. Okulunuzu ve öğretmenlerinizi sevin. Geleceğimizin teminatı siz çocuklarımız okuyarak ileride vali, kaymakam, polis, doktor, öğretmen ve idealinizdeki meslek sahibi olacaksınız. Tatilde bol bol kitap okumayı ve çalışmayı da ihmal etmeyin." şeklinde konuştu.

Muş

Prof. Dr. Vahit Özmen Ortaokulunda düzenlenen törenle öğrencilere karneleri dağıtıldı.

Törene katılan Muş Valisi Seddar Yavuz, kentte 125 bin öğrencinin karne aldığını belirterek, eğitime yatırımların kent için çok önemli olduğunu anlattı.

Yavuz, hiçbir vatandaşı diğerinden ayırmadıklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

"Biz İstanbul'da ne varsa Van'da o olsun, Antalya'da ne varsa Muş'ta o olsun arzu ediyoruz. Bu bölgede huzur ortamı tesis edildiğinde, huzur hakim olduğunda hizmet ve yatırımların daha kolay olacağını biliyoruz. Huzur olduğunda bu bölgeye daha kaliteli, daha bilgili, daha tecrübeli çalışanlar gelecektir. Bu bölgede huzuru kaçırdıkça doktorundan mühendisine ve daha önemlisi refahın da kaybolacağını bilmeliyiz."

Bitlis

Kentte 92 bin 258 öğrenci karne sevinci yaşadı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İlkokulunda düzenlenen törende konuşan Bitlis Valisi Ahmet Çınar, öğrencilere kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

Çınar, "Çocuklarımız geleceğimiz, her şeyimizdir. Her biri bir dünyadır. Her biri ülkemize büyük katkılar verebilecek büyük bir potansiyeldir. Çocuklarımıza bu yönüyle bakıyoruz. Allah onları hem ailelerine hem vatanımıza hem de milletimize, ülkemize bağışlasın. Bize düşen onların en iyi şekilde eğitim almalarını sağlamak. Hayırlı, uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title