'Okullar Hayat Olsun'

'Okullar Hayat Olsun'

Milli Eğitim Bakanlığının koordinasyonunda yürütülmekte olan 'Okullar Hayat Olsun' projesi kapsamında ilçe merkezinde 6 okul vatandaşlarımızın kullanımına açıldı.

'Okullar Hayat Olsun'

Milli Eğitim Bakanlığının koordinasyonunda yürütülmekte olan 'Okullar Hayat Olsun' projesi kapsamında Antalya'nın Manavgat ilçesinde bulunan 75. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Atatürk İlköğretim Okulu, Yunus Emre İlköğretim Okulu, Şelale Lisesi, Çağlayan Anadolu Lisesi ve İMKB Ticaret Meslek Lisesi projenin uygulanacağı okullar olarak belirlendi.

Milli Eğitim Bakanlığının koordinasyonunda yürütülmekte olan 'Okullar Hayat Olsun' projesi kapsamında ilçe merkezinde 6 okul vatandaşlarımızın kullanımına açıldı. Geçtiğimiz günlerde imzalanan protokollerle gerekli altyapılarını hazırlayarak kapılarını vatandaşlara açan 75. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Atatürk İlköğretim Okulu, Yunus Emre İlköğretim Okulu, Şelale Lisesi, Çağlayan Anadolu Lisesi ve İMKB Ticaret Meslek Lisesi projenin uygulanacağı okullar olarak belirlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Karcı projeyle, örgün eğitim saatleri dışında okul hizmet binasına ait bahçe, kütüphane, bilişim teknoloji sınıfları, çok amaçlı salon ve spor alanlarının öğrenci, öğrenci velisi ve mahalle sakinlerinin kullanıma açılacağını söyledi. Uygulama ile okulların sadece ders saatlerinde değil, günün diğer zamanlarında da kullanılarak kaynak israfının önüne geçileceğini dile getiren

Karcı, "Ayrıca, öğrenciler ve gençler boş zamanlarda okul alanlarını, kütüphanelerini, bilgisayar sınıflarını kullanarak güvenli ortamda sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler yapabilecek. Veliler ve mahalle sakinleri de okul binasını kullanarak sahiplenecek, okullar artık nefes alınacak mekanlar haline dönüşecek. Bu projenin uygulanmasında, proje paydaşlarının özverili olarak çalışması gerekiyor. Bu çalışmadan başarılı ve güzel sonuçlar alınacağına da eminim" dedi.

- ANTALYA