Okul Yanındaki Çöp Konteynerinden Doçka Mermisi Çıktı

Okul Yanındaki Çöp Konteynerinden Doçka Mermisi Çıktı

Batman'da, Kültür mahallesinde sabah saatlerinde çöp toplayan çocuklar, bir kolejin yanında bulunun çöp konteynerini karıştırırken, patlamamış bir adet Doçka uçak savar mermisi buldu.

Okul Yanındaki Çöp Konteynerinden Doçka Mermisi Çıktı

Batman'da, Kültür mahallesinde sabah saatlerinde çöp toplayan çocuklar, bir kolejin yanında bulunun çöp konteynerini karıştırırken, patlamamış bir adet Doçka uçak savar mermisi buldu. Özel kıyafetli bomba ekibi konteynerde arama yaparken, mermi emniyet müdürlüğüne götürüldü. Polis, konteyner çevresindeki MOBESE kameralarını incelemeye aldı.

Özel ilkokul yakınındaki çöp konteynerini karıştıran çocuklar, patlamamış bir mermi buldu. Çocukların okulun özel güvenlik görevlisine teslim ettikleri mermi için polise haber verildi. Gelen özel kıyafetli polis ekibi, Rus yapımı Doçka uçaksavar makineli tüfeğine ait olduğunu belirlediği mermiyi emniyet Müdürlüğü'ne götürdü. Konteynerde başka mermi olup olmadığı kontrol edildi.

Mermiyi bulan Eyüp Aslan, "Mermiyi ben ve çöp toplayan arkadaşlar bulduk. Bulduğumuz merminin uzunluğu yaklaşık 15 santimetre kadardı. Mermiyi okul güvenlikçisine teslim ettik. Güvenlikçi de polise haber verince bomba uzman ekipleri, çöp konteynerinde başka mermi olup olmadığına baktı. Ancak başka malzeme bulunmadı. Bulduğumuz mermi patlamamıştı" dedi.

Doçka mermisinin konteynere kim tarafından atıldığının belirlenmesi için polisin çevredeki MOBESE kameralarını incelemeye aldığı bildirildi. - Batman