Oks Giresun İl Birincisi Çağrı Koleji ve İkbal Anafen Öğrencisi Ahmet Fatih Çamaltı Oldu

Oks Giresun İl Birincisi Çağrı Koleji ve İkbal Anafen Öğrencisi Ahmet Fatih Çamaltı Oldu

Ortaöğretim Kurumları Sınavı (Oks) Sonuçlarına Göre Giresun İl Birincisi Hem Çağrı Koleji Hem de İkbal Anafen Dershaneleri Öğrencisi Olan Ahmet Fatih Çamaltı Oldu.

Oks Giresun İl Birincisi Çağrı Koleji ve İkbal Anafen Öğrencisi Ahmet Fatih Çamaltı Oldu

Ortaöğretim Kurumları Sınavı (OKS) sonuçlarına göre Giresun il birincisi hem Çağrı Koleji hem de İkbal Anafen Dershaneleri öğrencisi olan Ahmet Fatih Çamaltı oldu.

OKS sonuçlarının açıklanmasından sonra Çağrı Koleji'nde bir toplantı düzenleyen Müdür yardımcısı Veli Kalender, son defa gerçekleştirilen OKS sonuçlarına göre okullarının Matematik-Fen (MF)'de 358,63, Türkçe-Matematikte (TM) ise 367,49 puan ortalaması yakaladığını söyledi. Okullarından 2008 yılındaki OKS'ye 63 öğrencinin katıldığını belirten Kalender, "FM ve TM ağırlık puanları göz önüne alındığında en iyi öğrencimiz TM'de 499,855 ve MF'de 499,869 puan ile Türkiye 167'incisi ve il birincisi olmuştur. Giresun'da ilk 10 arasına 1'inci, 3'üncü, 5'inci ve 6'ıncı olmak üzere toplam 4 öğrencimiz girmiştir. Giresun 3'üncüsü olan öğrencimiz de Türkiye genelinde 552'inci olmuştur." dedi. Önceki sene yapılan OKS'de okullarının Türkiye 58'incisi olduğunu hatırlatan Kalender, "O sene Karadeniz birinciliği de Giresun'a kazandırılmıştı. Daha önce yapılan OKS ve LGS sınavlarında böyle bir başarı Giresun'a kazandırılmadı." diye konuştu.

OKS sorularının tamamını doğru yanıtlayarak il birincisi olan Ahmet Fatih Çamaltı ise, başarısını okuluna, öğretmenlerine ve ailesine borçlu olduğunu söyledi. Düzenli ve programlı ders çalışarak başarıyı yakaladığını ifade eden Çamaltı, "OKS'de başarılı olan diğer arkadaşlarımı da başarılarından dolayı tebrik ediyorum. İl birincisi olduğum için mutluyum, bu başarımda emeği olan aileme, öğretmenlerime ve okuluma teşekkür ediyorum." dedi.

İkbal Anafen Dershaneleri Yönetim Kurulu üyesi Bekir Kaya ise, Giresun'a 18 yıldır hizmet veren dershanelerinin OKS il birinciliği geleneğinin sürdürdüğünü ve açıklanan sonuçlara göre öğrencilerinden il 1'incisi Ahmet Fatih Çamaltı, 2'incisi Mustafa Nuri Pekdemir ve 3'üncüsü Hasan Esat Tozlu olduğunu belirtti. Bütün öğrenciler için ücretsiz tercih danışmanlığı yaptıklarının altını çizen Kaya, "Eğitim-öğretim, sevgi ve bilimin geliştiği yerdir. Dershanemizde bu kesişimi en iyi sağladığımız için yıllardır başarının adresi olduk ve olmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

Kaynak: CHA