Oks'de 97 Birinciden Biri de Çanakkale'den Çıktı

Oks'de 97 Birinciden Biri de Çanakkale'den Çıktı

Çanakkale'de Fem Dershanesi'ne Bağlı Faaliyet Gösteren Anafen Dershanesi, Önceki Başarılarına Bir Yenisini Daha Ekleyerek. Oks'de Türkiye Birincisi Çıkardı.

Oks'de 97 Birinciden Biri de Çanakkale'den Çıktı

Çanakkale'de FEM Dershanesi'ne bağlı faaliyet gösteren Anafen Dershanesi, önceki başarılarına bir yenisini daha ekleyerek. OKS'de Türkiye birincisi çıkardı.

Sonuçların açıklanmasının ardından aralarında Türkiye birince ve ikincilerinin de bulunduğu dereceye giren dokuz öğrenci, dershanede düzenlenen toplantıyla basına tanıtıldı. Bu yıl son defa yapılan OKS'nin sonuçlarına göre 100 soruyu eksiksiz yapan Erdem Zuhal, 500 tam puanla birinci olmanın mutluğunu öğretmenleriyle paylaştı. Sınava hazırlık aşamasında kendisine çok güvenen öğretmenlerinin emeklerini boşa çıkarmadığı için ayrıca mutlu olduğunu kaydeden Zuhal, başarıya giden yolun planlı çalışmanın yanında motivasyondan geçtiğini söyledi. Bundan sonraki eğitim hayatını İstanbul Atatürk Fen Lisesi'nde sürdürmek istediğini belirten Erdem Zuhal, meslek olarak doktorluğu düşündüğünü vurguladı. 499 puanla Türkiye ikincisi olan Zeynep Betül Beslen de ders çalışma sistemindeki düzeninin başarısına yansıdığını kaydetti. İstanbul Fatih Koleji'nde öğrenim görmek istediğini belirten Beslen, kendisine destek olan öğretmenlerine ve ailesine teşekkür etti.

Önceki yıllarda alınan başarılara bir yenisini eklediklerini belirten Anafen Dershanesi Çanakkale Şube Müdürü Mevlüt Uysal ise bu sonuçlarla başarılarının tesadüf olmadığını bir kere daha ispatladıklarını ifade etti.

Kaynak: CHA