Okab Toplantısı Çankırı'da Yapıldı

Okab Toplantısı Çankırı'da Yapıldı

Orta Karadeniz Kalkınma Birliği (Okab) Bölgesel Olağan Toplantısı Çankırı'da Yapıldı.

Okab Toplantısı Çankırı'da Yapıldı

Orta Karadeniz Kalkınma Birliği (OKAB) Bölgesel Olağan Toplantısı Çankırı'da yapıldı.

Çankırı Valiliği brifing salonunda yapılan toplantıya Çankırı Valisi Ali Haydar Öner, Kastamonu Valisi Nurullah Çakır, Sinop Valisi Zeki Şanal, OKAB Genel Sekreteri Taşköprü Kaymakamı Ayhan Kartlı, Çankırı İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz, Sinop İl Genel Meclisi Başkanı Cemalettin Koca, Kastamonu İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Veyisoğlu ve OKAB Saymanı Ferhat Can katıldı. Toplantıda konuşan Kastamonu Valisi Nurullah Çakır, Orta Karadeniz Birliği'nin yapılan önemli çalışmalarla birlikte büyük yol aldığını belirterek, birliğin Kastamonu, Sinop ve Çankırı illerinde önemli kazanımlar sağladığını söyledi. Vali Çakır, ''Maddi olarak bu üç il tarafından gerçekleştirilen kurumsallaşma bu illere önemli katkılar sağlıyor. AB fonlarından aktarılan 18 milyon euro tutarındaki destek bu üç il tarafından değerlendiriliyor. OKAB aracılığıyla 3 ilde 5 bin kişiye eğitim desteği sağlandı'' dedi.

Şabanözü Rehabilitasyon Merkezi sakinlerinin oluşturduğu ''Gönül Korosu''nun Kastamonu'da verdiği konseri hatırlatan Vali Çakır, ''Şabanözü Rehabilitasyon Merkezi sakinlerinin oluşturduğu Gönül Korosu Kastamonu'da güzel bir konser verdi. OKAB'ın buraya da kısmen katkısı olmuştu. OKAB'ın sosyal alanlarda da kullanılıyor olması ve insanları cemiyet içerisine çıkarıyor olması da bizi mutlu etti. Bizler bu insanların elinden tutup bir yerlere getiremezsek 1930'lu yıllardaki Anadolu insanının aydınlığını yakalayamayız'' şeklinde konuştu.

OKAB toplantılarının önemine dikkat çeken Çankırı Valisi Ali Haydar Öner ise, ''OKAB toplantıları üç ilin ortak hedefte birleşmesini sağlıyor. Bu üç il ortak sorunlara karşı birlikte hareket ediyor. Gün geçtikçe OKAB toplantılarının ortaya çıkardığı olumlu sonuçlar görüyoruz'' dedi.

(MD-BÖ-NÇ-Y)