Oğuz Gündoğdu Haberleri

Oğuz Gündoğdu haber, Oğuz Gündoğdu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Oğuz Gündoğdu - 17.11.2015
Marmara ve Ege Denizi'ndeki Depremler
"Korkulacak bir durum yok" İstanbul Üniversitesi (İÜ) Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu ise Marmara Bölgesi'nde şiddeti küçük de olsa sürekli sarsıntılar yaşandığını söyledi.
Oğuz Gündoğdu - 12.11.2015
'4. Düzce Deprem Çalıştayı"
İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, "Marmara Bölgesi'nde biriken enerji, olası bir depremin şiddetinin en az 7,3, en fazla 7,7 olabileceğini söylüyor.
Oğuz Gündoğdu - 11.11.2015
Kentsel Dönüşümün Çok İyi Planlanması Gerekiyor"
İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, 17 Ağustos Marmara ve 12 Kasım depremlerini yaşayan Düzce'de kentsel dönüşümün çok iyi planlanması gerektiğini belirtti.
Oğuz Gündoğdu - 23.10.2015
Depremin "Öncü İşaretlerinin" İzleneceği Proje
İstanbul Kalkınma Ajansınca desteklenen projeyle, büyük ölçekli depremlerin meydana gelmeden önceki işaretleri ve parametrelerdeki değişkenliğin algılanması hedefleniyor.    Proje Uzmanı ve İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, deprem öncü işaretleri izleme istasyonlarının kurulumunu sürdürdüklerini söyledi.
Oğuz Gündoğdu - 19.10.2015
1912 Şarköy Depremi ve Tekirdağ'a Etkileri" Paneli
İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu da, Marmara Denizi'ndeki fay hatlarıyla iligili değerlendirme yaptığı sunumunda, Türkiye'nin tüm bölgelerinde deprem riski olduğunu belirterek, Kuzey Anadolu ve Doğu Anadolu fay hatlarının durumuna ilişkin bilgiler verdi.
Oğuz Gündoğdu - 16.8.2015
Mudanya'da "Dikkat, Deprem İçin Saat Çalışıyor Paneli"
TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şubesi temsilcisi Nejla Yörükoğlu'nun moderatörlüğünde gerçekleşen panelde, Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, Afet Yönetim Uzmanı Özden Işık, TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şube Başkanı Tayfun Kahraman tarafından sunumlar yapıldı.
Oğuz Gündoğdu - 14.8.2015
Avcılar'da Afet Bilgi Sistemi ve Deprem Öncü İzleme İstasyonu Açıldı (2)
Doç.dr. GÜNDOĞDU: SİYASETTE, TEKNİK KONUDA HAFIZAMIZ 17 GÜNLÜK Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, Marmara Depremi'nden bu yana 16 yılın geride kaldığını, insan hafızasının bazı şeyleri unuttuğunu söyledi.
Oğuz Gündoğdu - 24.7.2015
Çanakkale'deki Depremler
İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, Eceabat'ta meydana gelen sarsıntılara ilişkin, "Bu depremler Marmara'da beklediğimiz depremin öncüleri değil" dedi.
Oğuz Gündoğdu - 6.3.2015
Beşiktaş'ta Yangın ve Deprem Tatbikatı
Dr. Oğuz Gündoğdu, depremlerde en büyük tehlikenin yangın olduğunu belirterek, "Özellikle belediye ve kamu görevlilerinin bu şekilde hazırlıklarının olması çok önemli.
Oğuz Gündoğdu - 5.3.2015
Yrd. Doç. Dr. Gündoğdu'dan Tsunami İçin Erken Uyarı Sistemi Önerisi
İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, "Bütün Ege ve Akdeniz'e kıyısı olan ülkelerde tsunamiye erken uyarı sistemi kurmak gerekiyor" dedi.
Oğuz Gündoğdu - 5.3.2015
Uzmanlar, Depremde Doğru Bilinen Yanlışları Anlattı
Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası dolayısıyla okullarda tatbikat gerçekleştirerek, öğrencilere depremde ne yapmaları konusunda bilgi verildi. Bilgilendirmede doğru bilinen yanlışlara da dikkat çekildi. Atatürk Teknik ve Meslek Anadolu Lisesi ile Gülten Özaydın Çok Programlı Lisesi'nde gerçekleşen etkinliklerde Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Güven Aydın, Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, Küçükçekmece Belediyesi Sivil Savunma Amiri Süleyman Taşdemir başta olmak üzere okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler hazır bulundu.
Oğuz Gündoğdu - 10.2.2015
Hatay'daki Deprem Önemli, Önlem Alınmalı"
Jeofizik mühendisi emekli öğretim üyesi Dr. Oğuz Gündoğdu, Hatay, Antalya, Tunceli, Şanlıurfa'da meydana gelen son depremler arasında en önemlisinin Hatay'da yaşanan deprem olduğunu belirterek, "Çünkü Doğu Anadolu Fay Zonu'nun bir yan koludur.
Oğuz Gündoğdu - 18.12.2014
Büyükçekmece'de 'Deprem Öncü İşaretleri İzleme İstasyonu' Açıldı
DEPREMİN ÖNCÜ İŞARETLERİ PANELDE KONUŞULDU İstasyonun açılış töreni sonrası Büyükçekmece Belediyesi tarafından Atatürk Kültür Merkezi'nde, 'Deprem Öncü İşaretlerinin Belirlenmesinin Önemi ve Amacı' konulu bir panel düzenlendi. Panele konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Turgut Uzel, Prof. Dr. Uğur Kaynak, Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, Fuat Agalday Özden Işık ve Hüseyin Karadayı, Büyükçekmecelilere deprem öncesi ve sonrası yaşanan jeofizik hareketler hakkında çeşitli bilgiler verdi.
Oğuz Gündoğdu - 15.11.2014
Depremin Yeri, Zamanı ve Büyüklüğü Önceden Belirlenecek
Beylikdüzü'nün jeolojik değişimlerini araştırmak amacıyla ilçede Deprem İzleme İstasyonu kuruldu. Beylikdüzü Belediyesi, Doğa Hareketleri Araştırma Derneği, İstanbul Kalkınma Ajansı ve daha birçok kuruluşun işbirliği ile düzenlenen Dr. Aysel Özgezer Deprem Öncü Hareketleri İzleme İstasyonu'nun açılışı Marmara Mahallesi 214. Sokak'ta gerçekleşti. Açılışa İstanbul Vali Yardımcısı Haluk Nadir, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Jeofizik Mühendisi Yard. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, akademisyenler, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri katıldı.
Oğuz Gündoğdu - 14.11.2014
Beylikdüzü'nde Deprem İzleme İstasyonu Kuruldu
BÖLGEDE 30 CİVARINDA İSTASYON VAR Deprem İzleme İstasyonu hakkındaki teknik bilgileri ise konunun uzmanı Sismolog Dr. Oğuz Gündoğdu verdi.
Oğuz Gündoğdu - 16.8.2014
Mudanya'da Deprem Konuşuldu
İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, tasarım depreminin iyi belirlenmesi gerektiğine dikkati çekti.
Oğuz Gündoğdu - 16.8.2014
Mudanya'da Deprem Paneli"
Uğur Mumcu Kültür Merkezi'ndeki panelde, CHP İstanbul Milletvekili Haluk Eyidoğan, "Mudanya'nın Deprem Riski ve Alınması Gereken Önlemler", Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Teknolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Günay Çiftçi, "Kuzey Anadolu Fayı Orta Kolunun Gemlik Körfezi-İmralı ve Marmara Adası, Erdek Körfezi Boyunca Tehlike ve Riski", İstanbul Valiliği Afet Koordinasyon Merkezinden Özden Işık, "Afet Yönetiminde Kadın Hem Risk Hem de Kaynak mı?" ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, "Mudanya ve Deprem Tehlikesi" başlıklı konularda katılımcıları bilgilendirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Oğuz Gündoğdu Haberleri | Oğuz Gündoğdu Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Oğuz Gündoğdu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Oğuz Gündoğdu kimdir, hayatı ve biyografisi. Kandilli: Marmara'da Anormal Bir Durum Yok.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 01:55:48. #1.14#
title