Oğuz Gündoğdu Haberleri

Oğuz Gündoğdu haber, Oğuz Gündoğdu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Oğuz Gündoğdu - 30.11.2018
Gündoğdu:  Kentsel Dönüşüm Seçimde Başrolü Almalı
İSTANBUL Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Dr. Oğuz Gündoğdu, olası Marmara Depremi'nin en az 7 büyüklüğünde olacağını hatırlatırken, 31 Mart yerel seçimlerinde kentsel dönüşümün 'Başrolü alması' gerektiğini söyledi.
Oğuz Gündoğdu - 30.11.2018
İstanbul - Gündoğdu:  Kentsel Dönüşüm Seçimde Başrolü Almalı
İSTANBUL Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Dr. Oğuz Gündoğdu, olası Marmara Depremi'nin en az 7 büyüklüğünde olacağını hatırlatırken, 31 Mart yerel seçimlerinde kentsel dönüşümün 'Başrolü alması' gerektiğini söyledi.
Oğuz Gündoğdu - 11.11.2018
İstanbul İçin "Zemin Sıvılaşması" Uyarısı -1
  "DOLGU ALANLAR ZEMİN SIVILAŞMASINA ÇOK AÇIKTIR"   Jeofizik uzmanı Dr.  Öğretim Üyesi Oğuz Gündoğdu, "Zemin etüdünü gereken koşullarda yapmayan, jeofizik metotlarını kullanmayan, önlem almadan yapılan binalar risk altındadır" dedi.
Oğuz Gündoğdu - 18.10.2018
Jeofizik Uzmanı Gündoğdu:  Oturduğum Binanın Sağlamlığından Emin Değilim
Haber: İhsan DÖRTKARDEŞ/İSTANBUL DHA Olası Marmara Depremi'nin yaptığı hesaplamalar ışığında Richter ölçeğine göre, 2 derece yanılma payı ile 7.5 büyüklüğünde olacağını tahmin ettiğini belirten Jeofizik uzmanı Dr.  Öğretim Üyesi Oğuz Gündoğdu,  "Depremden bu kadar uzun süre geçti, herhalde bir daha olmayacak gibi geliyor insanlara" dedi.
Oğuz Gündoğdu - 26.9.2018
Deprem Uzmanı Gündoğdu: Marmara Sakin, Akdeniz'deki Normal Faylanma
İSTANBUL Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Oğuz Gündoğdu "Depremlerin büyüklük ve yerlerine bakınca ben endişeden uzaklaştım. Bunlar, Marmara'daki 1-2 yıldır olan aktivitelerinin devamı niteliğinde.
Oğuz Gündoğdu - 26.9.2018
Deprem Uzmanı Gündoğdu: Marmara Sakin, Akdeniz'deki Normal Faylanma
Haber-Kamera: İhsan DÖRTKARDEŞ-İSTANBUL DHAİstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Jeofizik Uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu "Depremlerin büyüklük ve yerlerine bakınca ben endişeden uzaklaştım. Bunlar, Marmara'daki 1-2 yıldır olan aktivitelerinin devamı niteliğinde.
Oğuz Gündoğdu - 17.8.2018
Marmara Depremi'nin 19. Yılı
Agalday, kentte 1855 yılında meydana gelen Bursa Depremi'nin, Ulubat Gölü'nün güneyinden Bursa'ya geldiğini belirterek, şunları kaydetti: "Mudanya, hem kendi fay hattından hem de Bursa'nın içinden geçen faydan tehdit alıyor. İstasyonlarımızdan aldığımız veriler ve yer altı incelemeleri sayesinde, 4 büyüklüğündeki deprem için bir hafta, 6 büyüklüğündeki deprem için daha kısa bir süre öncesinden uyarı alabiliyoruz. Hiç kimsenin duymadığı depremleri böylelikle 24 saat boyunca takip altına aldık. Erken uyarı sistemi, bize bir sonraki deprem hakkında bilgi ve gerekli önlemleri alabilmemiz için hazırlık şansı veriyor." Jeofizik mühendisi Oğuz Gündoğdu da Marmara Denizi'nde Bursa Depremi sonrası beklenen yeni hareketlenme ihtimalinin giderek arttığını aktardı.
Oğuz Gündoğdu - 17.8.2018
Oğuz Gündoğdu: Marmara'da Hareketlilik Arttı, Kısa Vadede Deprem Yok
JEOFİZİK Mühendisi Oğuz Gündoğdu, Marmara'da daha önce görülmeyen hareketlilik yaşandığını, ancak buna rağmen yakın vadede bir deprem beklemediklerini söyledi.
Oğuz Gündoğdu - 16.8.2018
Oğuz Gündoğdu: Marmara'da Hareketlilik Arttı, Kısa Vadede Deprem Yok
JEOFİZİK Mühendisi Oğuz Gündoğdu, Marmara'da daha önce görülmeyen hareketlilik yaşandığını, ancak buna rağmen yakın vadede bir deprem beklemediklerini söyledi.
Oğuz Gündoğdu - 14.8.2018
Jeofizik Uzmanı Dr. Gündoğdu: Nisan Ayında Heyecan Yaşadık -2
İSTANBUL Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Jeofizik Uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu, geçen Nisan ayında Marmara Denizi'ndeki verilerin iletildiği sistemdeki bütün ölçü değerlerinin aniden düşmesi ile kısa süreli endişe duyduklarını açıkladı.
Oğuz Gündoğdu - 14.8.2018
Jeofizik Uzmanı Dr. Gündoğdu: Nisan Ayında Heyecan Yaşadık -1
İSTANBUL Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Jeofizik Uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu, geçen Nisan ayında Marmara Denizi'ndeki verilerin iletildiği sistemdeki bütün ölçü değerlerinin aniden düşmesi ile kısa süreli endişe duyduklarını açıkladı.
Oğuz Gündoğdu - 14.8.2018
Dha İstanbul - Jeofizik Uzmanı Dr. Gündoğdu: Nisan Ayında Heyecan Yaşadık
İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Jeofizik Uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu, geçen Nisan ayında Marmara Denizi'ndeki verilerin iletildiği sistemdeki bütün ölçü değerlerinin aniden düşmesi ile kısa süreli endişe duyduklarını açıkladı.
Oğuz Gündoğdu - 18.5.2018
Dha Yurt Bülteni - 1
Görüntü Dökümü ------------------------------ -Belediye binası önünde toplanan köylülerden görüntü -Köylülerin slogan atarak MHP'li Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'a tepki göstermeleri -CHP Aliağa İlçe Başkanı Özcan Durmaz'ın açıklaması -Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Karataş'a köylülerin tepkisi -Genel ve detay görüntüler Haber-Kamera: Bülent PINARBAŞI / ALİAĞA(İzmir), GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ ============================================= 10)OĞUZ GÜNDOĞDU: MUDANYA'YA DOĞRU GELEN UZUN BİR FAY HATTI VAR BURSA'nın Mudanya ilçesinde açıklamalarda bulunan Jeofizik Mühendisi Yrd.
Oğuz Gündoğdu - 17.5.2018
Oğuz Gündoğdu: Mudanya'ya Doğru Gelen Uzun Diri Bir Fay Hattı Var
BURSA'nın Mudanya ilçesinde açıklamalarda bulunan Jeofizik Mühendisi Yrd. Doç.Dr. Oğuz Gündoğdu, "Bursa'da 1855 yılında depreme yol açan fay hattının, Nilüfer'den geçen kolları tespit edildi.
Oğuz Gündoğdu - 17.5.2018
Dha Yurt Bülteni-12
Oğuz Gündoğdu: Mudanya'ya doğru gelen uzun bir fay hattı varBURSA'nın Mudanya ilçesinde açıklamalarda bulunan Jeofizik Mühendisi Yrd. Doç.Dr. Oğuz Gündoğdu, "Bursa'da 1855 yılında depreme yol açan fay hattının, Nilüfer'den geçen kolları tespit edildi.
Oğuz Gündoğdu - 3.4.2018
15 Temmuz'da Samandıra Gişeleri'ndeki Olaylara İlişkin Dava
Silivri Ceza İnfaz Kurumları karşısındaki binada yer alan salonda İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmada, sanık avukatlarının esasa karşı beyanları alındı. Son sözleri sorulan 22 sanık, beraatlerini istedi. Kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar eski yüzbaşılar Serkan Kocapınar, Serdar Erdoğan, Suat Can ve eski üsteğmenler Mustafa Özkula ile Gökhan Mengeç'in "cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasına karar vererek, bu sanıkların suçlarında indirim uygulamadı. Mahkeme heyeti, tutuklu sanık eski uzman erbaş Mehmet Ali Gürcü, Ferhat Çakır, Hasan Hüseyin Öner, Mesut Kaman, Emir Bayram Büyük, İbrahim Gürpınar, Sadık Karcı, Hakan Dündar, Süleyman Şentürk, Muhammed Anıl Bolat ile eski astsubaylar Murat Kılıç, Süleyman Şimşek, Murat Göktürk, Kemal Özer ve eski asteğmenler Yiğiter Dursun, Ahmet Sarıgül, Oğuz Gündoğdu'nun da "cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasına hükmederek, sanıkların duruşmalardaki iyi halleri nedeniyle cezalarını müebbet hapis cezasına indirdi.
Oğuz Gündoğdu - 5.3.2018
Samandıra Gişeleri'ndeki Olaylara İlişkin Davada Ara Karar
Sanıklara "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme", "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" ve "TBMM'yi ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme" suçlarının, ceza talep edilen suçun içinde erimesi nedeniyle bu suçlardan ceza verilmesine yer olmadığı belirtilen mütalaada, tutuklu sanıklar eski Yüzbaşılar Serdar Erdoğan, Serkan Kocapınar, Suat Can, eski Üsteğmenler Mustafa Özkula, Gökhan Mengeş, eski Astsubaylar Kemal Özer, Murat Göktürk, Murat Kılıç, Süleyman Şimşek, eski Uzman Çavuşlar Emir Bayram Büyük, Ferat Çakır, Hakan Dündar, Hasan Hüseyin Öner, İbrahim Gürbunar, Mehmet Ali Gürcü, Mesut Kama, Muhammet Anıl Bolat, Sadık Karcı, Süleyman Şentürk, eski Asteğmenler Oğuz Gündoğdu, Ahmet Sarıgül ve Yiğiter Dursun'un, "cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs" ve "terör örgütüne üye olma" suçlarından ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet ve beşer yıldan onar yıla kadar hapis cezası verilmesi istendi.
Oğuz Gündoğdu - 5.3.2018
Samandıra Gişeleri'ndeki Olaylara İlişkin Davada Mütalaa
Mütalaada, tutuklu sanıklar eski yüzbaşılar Serdar Erdoğan, Serkan Kocapınar, Suat Can, eski üsteğmenler Mustafa Özkula, Gökhan Mengeş, eski astsubaylar Kemal Özer, Murat Göktürk, Murat Kılıç, Süleyman Şimşek, eski uzman çavuşlar Emir Bayram Büyük, Ferat Çakır, Hakan Dündar, Hasan Hüseyin Öner, İbrahim Gürbunar, Mehmet Ali Gürcü, Mesut Kama, Muhammet Anıl Bolat, Sadık Karcı, Süleyman Şentürk, eski asteğmenler Oğuz Gündoğdu, Ahmet Sarıgül ve Yiğiter Dursun'un, "Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs" suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi.
Oğuz Gündoğdu - 1.2.2018
Avcılar'da Mahalle Mahalle Afet Bilinci Paneli
Avcılar Belediyesi deprem uzmanları mahalle ziyaretleriyle afetlerle ilgili toplumu bilgilendiriyor. Ocak Ayı Afet Bilinci Paneli Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'nde (Spor Kulübü) gerçekleştirildi. Avcılar Kent Konseyi ve Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Muhtarı Hüseyin Topçu'nun katılımıyla Mustafa Kemal Paşa Spor Kulübü'nde gerçekleşen Ocak ayı toplantısına konusunda uzman konuşmacılar eşlik etti. Afetlerle baş etme, bilgi ve becerisi anlatıldı. Afet Yönetim Uzmanı Özden Işık, Yard. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu ve birçok katılımcı toplantıda yer aldı.
Oğuz Gündoğdu - 26.12.2017
Avcılar'da Afet Bilinci Paneli
Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, Afet Yönetim Uzmanı Özden Işık, Sivil Savunma Uzmanı İbrahim Berber'in anlatımı ile gerçekleşen "Güncel Deprem Bilgileri" konu başlıklı toplantıya Avcılarlı vatandaşların ilgisi yoğundu.
Oğuz Gündoğdu - 26.12.2017
Dha İstanbul Bülteni - 2
Silivri'de geçtiğimiz günlerde yaşanan hırsızlık sonrası jandarma ekipleri çalışmalarını yoğunlaştırdı. Yapılan operasyonlarla liderliğini S.K.'nin yaptığı 10 kişilik şebeke çökertildi. Adreslerde yapılan aramalarda silahlar da ele geçirildi.   Jandarmadaki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.  Ekipler, şüphelilerin Trakya bölgesinde 36 farklı hırsızlık olayına karıştığını belirledi.  Görüntü Dökümü: ---------------- (JANDARMA KAMERASI) ////////////////////////////// -Baskın anı -Yapılan aramalar -Ele geçirilenler -Genel ve detaylar 26.12.2017 - 09.55 - Haber Kodu : 171226017 ===================================== 7- DEPREM UZMANI GÜNDOĞDU: TAŞINMADAN ÖNCE GEMLİK'TEKİ FAY İÇİN CİDDİ ARAŞTIRMA YAPILMALI Haber-Kamera: İhsan DÖRTKARDEŞ / İstanbul DHA Jeofizik uzmanı Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu,.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Oğuz Gündoğdu Haberleri | Oğuz Gündoğdu Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Oğuz Gündoğdu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Oğuz Gündoğdu kimdir, hayatı ve biyografisi. Jeofizik uzmanı gündoğdu: içimin sıkılmasının nedeni depremin silivri açıklarında olma
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 02:46:00. #1.14#
title