OĞUZ ATAY HABERLERİ

Oğuz Atay haber, Oğuz Atay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Oğuz Atay - 24.04.2017
Korkuyu Beklerken
Oğuz Atay'ın yazdığı Korkuyu Beklerken tiyatro oyunu, Kadıköy E..K Tiyatrosu'nda izleyicisiyle buluşuyor.
Oğuz Atay - 21.04.2017
Deniz Kuvvetleri Komutanlığındaki Eylemlere İlişkin Darbe Girişimi Davası
Firarıyla ilgili iddialara da yanıt veren Arabacı, Oğuz Atay'ın Tehlikeli Oyunlar adlı kitabından bir pasaj okudu ve "O gece karargahta olanların zor anlar yaşayacağını anladım.
Oğuz Atay - 05.04.2017
Ne Evet Ne Hayır - Kronik Kolektif
Oyuncular: Göktuğ Engel, Hünkar Konar, Kayhan Açıkgöz, Yöneten: Saim Güveloğlu Yönetmen Yardımcısı: Onur Delikurt Reji Asistanı: Şükran Aktı Oğuz Atay'ın öyküsü, Gönül Postası'nda çalışan Akın Korkmaz takma isimli gazetecinin anlatısıdır.
Oğuz Atay - 16.03.2017
İzmir'de Kültür Sanat
Tiyatro, opera, bale İzmir Devlet Tiyatrosu, Konak Sahnesi'nde yarın ve cumartesi saat 20.00'de Oğuz Atay'ın "Oyunlarla Yaşayanlar" adlı oyununu sanatseverlerin beğenisine sunacak.
Oğuz Atay - 14.02.2017
Sürgünlerin Ayıramadığı Sevda"
Kitapta, Sabahattin Ali'yi reddeden kadından, Halide Edib Adıvar'ın ömrü boyunca sevdiği adamdan, Oğuz Atay'ın meşhur romanı "Tutunamayanlar"ı kimin desteğiyle yazdığına, Abdülhak Hamid Tarhan'ın uğruna Makber'i yazdığı sevgili eşi Fatma Hanım'dan, Reşat Nuri Güntekin'in öğrencisiyle yaptığı evliliği gibi bir çok hikaye yer alıyor.
Oğuz Atay - 18.12.2016
Yazar Oğuz Atay, Ölümünün 39. Yılında Anıldı
Türk edebiyatının önemli yazarlarından Oğuz Atay, ölümünün 39. yılında, doğum yeri Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde anıldı.
Oğuz Atay - 27.06.2016
Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı Komisyonda
Milli Eğitim Bakanlığınca öğretmenler tarafından seminer döneminde incelenmesi istenen kitaplar arasında Alevilere yönelik eleştirilerin yer aldığı Nurettin Topçu'nun kitabının bulunduğuna yönelik haberler üzerine Yılmaz, sadece Topçu'nun değil, Peyami Safa, Oğuz Atay, Çiğdem Kağıtçıbaşı, Jean-Jacques Rousseau'nun kitaplarının da olduğunu kaydetti.
Oğuz Atay - 08.02.2016
Türkiye'nin İlk Uluslararası Öykü Festivali
Açılış Sedaa'dan kapanış Grup Mesel'den Ertuğrul, festivalde konserler de düzenleneceğini söyleyerek, şunları aktardı: "Açılış gecemizde Moğol müzik grubu 'Sedaa', Türkiye'de ilk defa müzikseverlerle buluşacak. Kapanış programımızda da 'Grup Mesel' konser verecek. Festivalimizin açılışı ve kapanışı, müziğinin bir hikayesi olan bu iki önemli müzik grubuyla taçlanacak." Beş gün boyunca sürecek olan festivali titizlikle planladıklarına işaret eden Ertuğrul, Oğuz Atay'ın sözüyle okurları festivale davet etti: "Festivalimizde Türkiye'nin özellikle genç kuşak önemli öykücüleri bir araya gelecek.
Oğuz Atay - 08.01.2016
Vezirköprü Kütüphanesi 133 Bin Okura Hizmet Verdi
Yılmaz, geçen yıl kütüphanelerinde en çok Oğuz Atay'ın "Tutunamayanlar" isimli kitabının okunduğunu bildirerek, ikinci sırada Sabahatttin Ali'nin "Kürk Mantolu Madonna" adlı kitabının, üçüncü sırada da Ahmet Batman'ın "Sabah Uykum" kitabının yer aldığını ifade etti.
Oğuz Atay - 18.12.2015
Akbank Sanat Edebiyat Buluşmaları"
Gülsoy, ironiyi ilk kez Oğuz Atay'la birlikte anladığını dile getirerek, "1984'te Oğuz Atay'ı ilk kez okuduğumda, edebiyatın benim de girebileceğim bir kapısı olduğunu anladım" dedi.
Oğuz Atay - 15.12.2015
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ Açıklaması
"Çile çekmiş vatanseverlerin derdi anlatıldı"  "Kafes"in senaryo yazarı Lütfü Şehsuvaroğlu ise filmi Oğuz Atay'ın "Tutunamayanlar" romanı ile "Babam ve Oğlum" filmine "kıskançlık" olarak yazdığını dile getirdi.
Oğuz Atay - 07.12.2015
Haftanın Tarihine Bakış
1977- Öykücü ve romancı Oğuz Atay, İstanbul'da 43 yaşında öldü.
Oğuz Atay - 03.12.2015
Murat Belge: Haber Yüzünden Tutuklanmak Deli Saçması
Zaman gazetesine konuşan Murat Belge, Türkiye'nin son dönemde yaşadığı gelişmeleri değerlendirdi. “Demokrasinin gelmesine daha var, ben göremem artık." diyen Belge, şu görüşleri dile getirdi: "Herkesin gündem mağduru olduğu bugünlerde sizin dünyanızda neler oluyor? Oğuz Atay'a "Ne yapıyorsun?" diye soruyorlar, "sıkılıyorum" diyor, ben de sıkılıyorum.
Oğuz Atay - 16.11.2015
Sahaflar Fuardaki İlgiden Memnun
Edebi Hayat Sahaf sahibi Seyit Kaya da bu sene fuarın  önceki yıla göre daha yoğun geçtiğini söyleyerek, "İnsanlar TÜYAP'ta sahafların da olduğunu kavrıyorlar. Sırf sahaflar için gelenler de oluyor. En çok Sabahattin Ali'yi, Oğuz Atay'ın 'Tutunamayanlar'ını ve İsmet Özel'i soruyorlar.
Oğuz Atay - 04.11.2015
Arka Kapak Dergisi Okuyucuyla Buluştu
Yunus Emre Tozal, Tanpınar, Orhan Pamuk ve Oğuz Atay gibi yazarlardan beslenen bir edebiyat nesli olduğuna işaret ederek, şu değerlendirmede bulundu: "Kafka, Tolstoy okuyan insanlar var.
Oğuz Atay - 25.09.2015
Nadir Bulunan Kitaplar Sahaf Festivalinde
İkinci el kitapçılarla sahafların birbirine karıştırıldığının altını çizen Seymen, şu bilgileri verdi: "Bazıları 300-500 kitabı bulunca kendini hemen sahaf zanneder. Oktay Rifat'ın bir kitabı eline geçtiğinde 100-150 lira fiyat biçiyorlar. İnternete baktığında göreceksin Oğuz Atay'ın 'Tutunamayanlar' romanını 3 bin liraya satmaya kalkıyor.
Oğuz Atay - 27.05.2015
Genç Öykücülerin İlk Kitaplarına Büyük İlgi
Akgün Arel'in bu görüşlerine, "Fuzuli, Şeyh Galip döneminde de çok fazla yazanlar vardı muhakkak. Ama bu isimler geriye kaldı. Bu durumda da bize kalıcı olanı zaman gösterecektir. Oğuz Atay örneği var mesela.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Oğuz Atay Haberleri | Oğuz Atay Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Oğuz Atay haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Oğuz Atay kimdir, hayatı ve biyografisi. Yazar Oğuz Atay'ın Mezar Taşı Temizlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.10.2021 21:38:45. #1.14#

title