Öğretmenler Günü, Van Depreminin Burukluğuyla Kutlandı

Öğretmenler Günü, Van Depreminin Burukluğuyla Kutlandı

CHA - Haberler | Güncel
Öğretmenler Günü, Van Depreminin Burukluğuyla Kutlandı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde gerçekleştirilen 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri Van'daki depremde hayatını kaybeden öğretmenlerin hüznüyle kutlandı.

Muğla'nın Fethiye ilçesinde gerçekleştirilen 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri Van'daki depremde hayatını kaybeden öğretmenlerin hüznüyle kutlandı. Kutlamalar kapsamında bu yıl göreve başlayan 30 öğretmen için yemin töreni düzenlendi.

Öğretmenler Günü kutlamaları, ilçe protokolü tarafından Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı. Çelenk sunumunun ardından Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi'nde bir program gerçekleştirildi. Emekli olan ve göreve yeni başlayan öğretmenlerin de hazır bulunduğu etkinliğe, Fethiye Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli ve Belediye Başkanı Behçet Saatcı katıldı. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in Öğretmenler Günü mesajının okunmasıyla başlayan programda Van'daki depremde hayatını kaybeden öğretmenler anıldı. Enkaz altında kalarak can veren öğretmenler için şiirler okunurken, gösterilen slayt salonda bulunanları duygulandırdı.

YENİ BAŞLAYAN ÖĞRETMENLER YEMİN ETTİ

Kutlamalar kapsamında öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan tiyatro gösterisi sergilenirken, oyunların ardından emekli öğretmenlere 'Hizmet Şeref Belgesi' verilirken göreve yeni başlayan öğretmenler için ise yemin töreni düzenlendi.

30 yeni öğretmenin Türk bayrağı üzerine ellerini koyarak etmesinin ardından kürsüye gelen Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin, yemin eden öğretmenlere başarılar diledi.

İnsanların hayatlarında unutamadığı insanlardan birinin öğretmenleri olduğunu anlatan Gültekin, böyle önemli şahsiyetleri 1 güne sığdırmanın yeterli olmayacağına dikkat çekti. Fethiye'de 36 bin öğrenci ve 3 bin civarında da öğretmen bulunduğunu hatırlatan Gültekin, konuşmasını 'Eğitime Yüzde 100 Destek' kampanyasına destek veren belediye ve hayırseverlere teşekkür ederek tamamladı.

"BAŞKAN SAATCI İLKOKUL ÖĞRETMENİNİN MEZARINDA"

Öte yandan Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında Fethiye ve Ölüdeniz Belediyelerince bazı anma ve kutlama etkinlikleri gerçekleştirildi. Ölüdeniz'deki etkinliklerde Başkan Keramettin Yılmaz Ölüdeniz İlköğretim Okulu'nda görevli öğretmenlere çiçek verirken onlarla birlikte şarkılar söyledi. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise ilkokul öğretmeninin mezarına ziyaret etti. Zorlar Köyü Mezarlığı'na giden Saatcı, mezarı başında dua ettiği öğretmeni Osman Orhan'ın kendisi için çok özel bir insan olduğunu söyledi.

Öğretmenler Günü, Van Depreminin Burukluğuyla Kutlandı
Öğretmenler Günü, Van Depreminin Burukluğuyla Kutlandı
Öğretmenler Günü, Van Depreminin Burukluğuyla Kutlandı

Kaynak: CHA

Manşet Haberler

title