Havuzda Ölümün Sorumlularına Verilen Para Cezası 24 Taksite Bölündü - Haberler
Haberi Paylaş

Havuzda Ölümün Sorumlularına Verilen Para Cezası 24 Taksite Bölündü

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Havuzda Ölümün Sorumlularına Verilen Para Cezası 24 Taksite Bölündü

Balıkesir'de 5 yıldızlı otelin havuzunda boğularak ölen 28 yaşındaki Fen Bilgisi Öğretmeni Arı ile ilgili yargılama tamamlandı. Sorumlulara verilen para cezası 24 taksite bölündü.

28 yaşındaki Fen Bilgisi Öğretmeni Gülten Arı, Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, tatilini geçirdikleri 5 yıldızlı bir otelin havuzunda boğularak ölmüştü. Arı ile ilgili yargılama tamamlandı. Taksirle bir insanın ölümüne neden olmak' suçundan yargılanan otel yöneticilerine verilen hapis cezası para cezasına çevrilerek 24 taksitle ödenmesine karar verdi.

MAHKEME PARA CEZASINI 24 TAKSİTE BÖLDÜ

Mahkeme, otel yetkilileri Behçet Morgül ile Ahmet Saray'a 'Taksirle bir insanın ölümüne neden olmak' suçundan 2'şer yıl 1'er ay hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti sanıkların ekonomik, kişisel ve sosyal durumlarını dikkate alarak bu cezayı günlüğü 20 TL'den olmak üzere 15'er bin 200'er lira para cezasına çevirip 24 eşit taksitle ödenmesine karar verdi. Karar, tarafların avukatı tarafından temyiz edilmek üzere Yargıtay'a gönderildi.


HAVUZDA BOĞULMUŞ HALDE BULUNDU

Bursa'da oturan Gülten-Fatih Arı çifti, 2013 yılı Ağustos ayında 5 yaşındaki çocukları Ramazan'ı yanlarına alarak tatil yapmak için Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'nde bulunan 5 yıldızlı otele gitti. Yüzme bilmeyen Gülten Arı, otelin derinliği 85-190 santim arasında değişen havuzda boğulmuş halde bulundu. İlk müdahalesi burada yapıldıktan sonra ambulansla devlet hastanesine kaldırılan talihsiz öğretmen, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.


OTEL YETKİLİLERİNE CEZA DAVASI AÇILDI

Bursa'da Ahmet Hamdi Tanpınar Orta Okulu'nda Fen Bilgisi Öğretmeni olarak görev yapan ve ilk kez gittiği belirtilen tatilde boğulan Gülten Arı'nın ölümünden sonra otel yetkililerinden Behçet Morgül ve Ahmet Saray hakkında Ayvalık 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde, 'Dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu ölüme neden olmak' suçundan ceza davası açıldı.

TAKSİRLE ÖLÜME NEDEN OLMAKTAN HAPİS CEZASI

Bilirkişi raporlarını da dikkate alan mahkeme, tutuksuz sanıklar Behçet Morgül ve Ahmet Saray'a 'Taksirle bir kişinin ölümüne neden olmak' suçundan 2'şer yıl 6'şar ay hapis cezası verdi.


15 BİN 200 TL PARA CEZASINA ÇEVRİLDİ

Mahkeme, sanıkların sabıkalarının bulunmaması ve duruşmadaki iyi hallerini dikkate alarak cezayı, 2'şer yıl 1'er ay hapis cezasına düşürüp günlüğü 20 TL'den toplam 15'er bin 200'er lira paraya çevirdi.

TARAFLAR KARARI TEMYİZ ETTİ

Mahkeme cezanın 1'er ay ara ile 24 eşit taksitle ödenmesine, birinde aksama olması halinde diğerlerinin tümünün alınmasına ve ödenmeyen taksit kadar hapiste tutulmalarına karar verdi. Mahkemenin bu kararı taraflarca Yargıtay'a gönderilerek temyiz edildi.

350 BİN LİRALIK TAZMİNAT DAVASI DA AÇILDI

Ölen öğretmenin eşi Fatih Arı'nın Avukatı Ercan Kılıç müvekkilinin Bursa 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'ne sanıklar hakkında 350 bin TL tutarında maddi ve manevi tazminat davası açtığını Yargıtay'a gönderdikleri ceza davasının da takipçisi olacaklarını söyledi.

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title