Öğretmenden Öğrenciye Taciz

Öğretmenden Öğrenciye Taciz

Muğla'da görev yapan lise öğretmeni, öğrencisine sözle cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle açığa alındı.

Öğretmenden Öğrenciye Taciz

Muğla'nın Dalaman İlçesi'ndeki lisede görev yapan İngilizce öğretmeni B.T., bir öğrencisinin başını duvara çarpıp sözle cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle açığa alındı.

Mahkemeye çıkartılan B.T., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken olayla ilgili soruşturma sürüyor. Öğretmen hakkında başka öğrencilerin de taciz iddiasında bulunduğu ileri sürüldü.

SÖZLE CİNSEL TACİZ

Dalaman Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde görev yapan İngilizce Öğretmeni B.T., geçtiğimiz salı günü iddiaya göre bir öğrencinin başını duvara çarpıp sözle cinsel tacizde bulundu.

Söz konusu öğrenci olayı ailesine anlattı. Aile de polise gidip öğretmen hakkında şikayette bulundu. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, öğretmen B.T.'yi gözaltına aldı. Sınıftaki başka öğrencilerin de öğretmenleri hakkında taciz iddiasında bulunduğu belirtilerken, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen B.T., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Adliyeden serbest bırakılan öğretmen B.T., hakkında da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de konuyla ilgili idari soruşturma başlatıp, açığa aldı.

KAYMAKAM'IN AÇIKLAMASI

Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, öğretmen hakkında şikayetler üzerine adli ve idari soruşturma başlattıklarını belirtip, "Müfettişlerin yaptıkları inceleme ve hazırlayacakları raporlar doğrultusunda işlem yapılacak. Şuan soruşturma devam ediyor" dedi.