Öğretmen Okullarının 160. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri

Öğretmen Okullarının 160. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri

Öğretmen Okullarının 160. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri Kapsamında Hakkari Türk Telekom Şehit Binbaşı Murat Özyalçın Anadolu Öğretmen Lisesi Tarafından Düzenlenen Gece Büyük İlgi Gördü.

Öğretmen Okullarının 160. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri

Öğretmen okullarının 160. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Hakkari Türk Telekom Şehit Binbaşı Murat Özyalçın Anadolu Öğretmen Lisesi tarafından düzenlenen gece büyük ilgi gördü.

Akşam saatlerinde Şehit Mehmet Ceyhan Caddesi üzerinde bulunan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Sinema Salonu'nda yapılan programa İl Emniyet Müdür Yardımcısı Osman Babadağ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Nurettin Özdemir, Şerafettin Saraçoğlu, lise müdürleri, okulun öğretmen ve öğrencileri ile velileri katıldı. Öğretmen Lisesi Türk Dili Edebiyat Öğretmeni Erhan Selçuk tarafından organize edilen ve yaklaşık 20 öğrencinin katıldığı etkinliklerde ilk önce Türkiye'deki öğretmen okulları öğretmenlerinin zor şartlar altında verdikleri eğitim, slayt gösterisi ile anlatıldı. Ardından, lise ve ilköğretim okulları arasında yapılan kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren 9 öğrenciye cumhuriyet altını hediye edildi.

Gecede bir konuşma yapan Hakkari Türk Telekom Şehit Binbaşı Murat Özyalçın Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Celal Hatipoğlu, 1848 yılında start alan ve Türkiye'nin modern yapısını oluşturmasında büyük bir yeri olan köy okullarının devamı niteliğindeki öğretmen liselerinin bu günde aynı şiarla yeni ve sağlam bir neslin yerleştirilmesi için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. Hatipoğlu, "Öğretmen liseleri, bir ülkenin temel dinamiği olan öğretmen yetiştirme merkezli eğitimiyle ülkemizde büyük başarılara imza atmaktadır. Okulumuz bu sağlam eğitim halkasının devamı olarak 2002 yılında faaliyete geçmiş, 2006 ve 2007 tarihlerinde verdiği mezunların çoğunluğu bu bilinçle eğitim fakültelerine yerleştirilmiştir. Okulda pedagojik formasyon dersleriyle ve ilk kez tertip edilecek olan staj çalışmalarıyla öğrencilerimizi eğitim fakültelerine daha hazırlıklı bir şekilde yollamaya devam edeceğiz" diye konuştu.

(FT-OK-Y)

Kaynak: İHA