Öğrenciye İshal Tatili

İzmir'in Çiğli İlçesi'ndeki Egekent Cahide Ahmet Dalyanoğlu İlköğretim Okulu'nda İshal, Bulantı ve Kusma Şikayetiyle 17 Öğrencinin Hastaneye Başvurması Yüzünden, İki Sınıf Tatil Edildi. 1- A ve 2- A Şubesinde Okuyan Öğrencilere 'İshal' Tatili Verilirken, Sorunun Sudan ya da Gıda Zehirlenmesinden Olup Olmadığının Belirlenmesi İçin Araştırma Başlatıldı.

18.05.2007 14:05 | Son Güncelleme: 18.05.2007 14:05
Öğrenciye İshal Tatili

İzmir'in Çiğli İlçesi'ndeki Egekent Cahide Ahmet Dalyanoğlu İlköğretim Okulu'nda ishal, bulantı ve kusma şikayetiyle 17 öğrencinin hastaneye başvurması yüzünden, iki sınıf tatil edildi. 1- A ve 2- A şubesinde okuyan öğrencilere ‘ishal’ tatili verilirken, sorunun sudan ya da gıda zehirlenmesinden olup olmadığının belirlenmesi için araştırma başlatıldı.

Dün akşam Egekent Cahide Ahmet Dalyanoğlu İlköğretim Okulu'nda okuyan 11 öğrenci baş ağrısı, ishal, bulantı ve kusma şikayetiyle Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, aynı okuldan 6 öğrenci de benzer şikayetlerle Egekent Devlet Hastanesi'ne başvurdu.

Hastaneye aileleri tarafından getirilen öğrenciler tedavi altına alındı, gerekli müdahaleler yapıldı. İyileşen öğrenciler taburcu edilirken, bugün İl Sağlık Müdürlüğü ile Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri okula gelerek inceleme başlattı. Öğrencileri şikayetine topluca yenilmiş herhangi bir şeyin yol açıp açmadığı konusunda araştırma yapılırken, kantindeki açık satılan gıda ürünleri ile su örnekleri alındı.

Tahlil sonuçlarının ancak pazartesi günü alınabileceği belirtilirken, okul yöneticileri velilere sorunun okul kaynaklı olmadığını öne sürdü. Yetkililer, yapılan incelemede kantinin, tuvaletin hijyen koşullarına uygun olduğunun saptandığını belirtti.

Kaynak: DHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title